INNESIATKÓWKA

Igrzyska policjantów i strażaków. Polscy siatkarze triumfowali w Kanadzie

World Police & Fire Games Winnipeg Canada 2023

Igrzyska strażaków i policjantów odbywają się w Kanadzie.

Jest także i wielki sukces biało-czerwonych! Nasza kadra zdobyła złoto podczas tego turnieju. I to po raz z drugi z rzędu!

Polacy w finale pokonali Czechów 3:2.

Wcześniej biało-czerwoni wygrali z Czechami 2:0. Potem Holandię 2:0 oraz ekipę z Vancouver 2:0. Następnie z takimi samymi wynikami pokonali USA i Hongkong. W finale Polacy obronili tytuł z igrzysk z Rotterdamu.

Skład kadry to: Maciej Szadkowski, Olek Niczke, Michał Barczyk, Mateusz Musioł, Adam Ojrzyński, Mirosław Hyjek, Jakub Korczyk i Łukasz Żłobecki.

Światowe igrzyska policji i straży pożarnej odbywają się co dwa lata. W tegorocznych udział bierze ponad 8500 sportowców, reprezentujących organy ścigania, straż i policję z 50 krajów świata. Na igrzyskach rozgrywanych jest ponad 60 dyscyplin, w tym takie jak te na zwykłych IO: strzelectwo, boks, łucznictwo, kolarstwo, hokej na lodzie, piłka nożna czy zapasy. Są jednak także mniej typowe sporty. O medale walczy się chociażby w… biegacj po schodach, dodgeball, lacrosse, crossfit, wyścigi smoczych łodzi czy wyścigi strażackie.

World Police & Fire Games Winnipeg Canada 2023

Światowe Igrzyska Policji i Straży Pożarnej (WPFG) to odbywająca się co dwa lata impreza lekkoatletyczna, otwarta dla czynnego i emerytowanego personelu organów ścigania i straży pożarnej na całym świecie.

Na początku 2010 roku Wielka Brytania była gospodarzem wszystkich trzech wydarzeń z rzędu; Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie, a następnie Światowe Igrzyska Policji i Straży Pożarnej 2013 w Belfaście w Irlandii Północnej, a kończąc na Glasgow w Szkocji, gdzie odbyły się Igrzyska Wspólnoty Narodów 2014 – po raz pierwszy wszystkie trzy wydarzenia były gospodarzem tego samego kraju kolejno.

Miastem gospodarzem World Police and Fire Game 2015 było hrabstwo Fairfax w stanie Wirginia w Stanach Zjednoczonych, z obiektami zlokalizowanymi wokół obszaru metropolitalnego Waszyngtonu.

W 2017 roku igrzyska miały odbyć się w mieście Montreal, jednak Montreal wycofał się z obowiązków gospodarza po sporze pracowniczym między miastem a strażą pożarną. Igrzyska zostały szybko przełożone i pomyślnie odbyły się w Los Angeles.

W 2019 roku miastem gospodarzem było Chengdu w Chinach.

WPFG 2021 zostały przełożone na 2022 rok z powodu pandemii COVID-19.

W 2022 roku miastem gospodarzem był Rotterdam w Holandii.

Igrzyska 2023 odbywają się w Winnipeg w Manitobie w Kanadzie w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia 2023 r.

Za dwa lata zaplanowano w Birmingham w USA.

Światowe Igrzyska Policji i Straży Pożarnej to zawody w stylu olimpijskim, w których bierze udział ponad 8500 sportowców reprezentujących organy ścigania, strażaków i policjantów z ponad 50 krajów na całym świecie. Ci sportowcy rywalizują w ponad 60 unikalnych dyscyplinach sportowych. Założona i gościła kilka razy w Stanach Zjednoczonych, poprzednie kraje goszczące to Australia, Kanada, Chiny, Irlandia Północna, Hiszpania i Szwecja.

Jako święto strażaków i organów ścigania na całym świecie, rozmiar i zakres Światowych Gier Policyjnych i Strażackich stale rośnie. Frekwencja na igrzyskach wzrasta, podobnie jak liczba zaangażowanych narodów w całej ich historii. WPFG 2011 w Nowym Jorku posiada aktualny rekord frekwencji z ponad 16 000 sportowców rywalizujących w 67 dyscyplinach sportowych z blisko 70 krajów. Ponad 10 000 zawodników rywalizowało w igrzyskach w Chengdu w Chinach w 2019 roku.

O medale walczą także w nietypowych konkurencjach… biegach po schodach, dodgeball, lacrosse, wyścigach smoczych łodzi czy wyścigach strażackich.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button