INNE

Igrzyska olimpijskie w Tokio. 80 proc. Japończyków jest przeciwnych. „The Times”: Nie będzie IO!

Igrzyska olimpijskie w Tokio

Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Richard Pound wątpi, by przełożone na ten rok igrzyska w Tokio odbędą się.

Wg sondaży aż 80 proc. Japończyków jest przeciwnych tej imprezie, bo boją się zakażenia covid-19.

Były kanadyjski pływak chce, by sportowcy byli grupą uprzywilejowaną w ramach szczepień na koronawirusa.

W Japonii trwa stan wyjątkowy, ponieważ liczba zakażonych osób wzrasta. Dziennie przybywa tam ok. 5-6 tysięcy osób zakażonych, co staje się rekordowe.

Rząd Kraju Kwitnącej Wiśni i MKOl stwierdzili, że igrzyska olimpijskie muszą się odbyć.

„The Times” poinformował, że Japonia udaje starania o tę imprezę, bo chce zachować twarz. Japoński rząd oskarżył brytyjski „tabloid” o pisanie nieprawdy.
Brytyjska gazeta sugeruje, że Japonia chce zorganizować igrzyska w 2032 roku, gdyż w 2021 roku nie ma możliwości ich przeprowadzenia w bezpieczny sposób.

Igrzyska miały odbyć się w 2020 roku, ale przez pandemię przeniesiono je na lato (23 lipca – 8 sierpnia) 2021.

Według naszych źródeł jednak, mimo tej oficjalnej wczoraj wypowiedzi, japońskie władze myślą o odwołaniu/przełożeniu igrzysk! Zapewne będzie podobna sytuacja jak w ubiegłym roku. MKOL i rząd w Japonii będą czekali na podjęcie decyzji w ostatnim momencie.

Pamiętajmy jakie problemy ma obecnie turniej Australian Open w Melbourne. Zakażenia uczestników w samolotach, mnóstwo kwarantanny, nie mogą opuszczać hotelu, nie mogą trenować na korcie, itp.

Wielkoszlemowy Australian Open 2021 odbędzie się w dniach 8-21 lutego. W głównej drabince wystąpią Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

Do tej pory letnie igrzyska odwoływano trzykrotnie z powodu działań wojennych (Berlin 1916, Helsinki 1940 i Londyn 1944).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button