KATOWICE

Huczna „osiemnastka” w czasach pandemii. 123 osoby złamały obowiązujący zakaz

Śląsk

Krok w dorosłość i od razu nieodpowiedzialne zachowanie.

W minioną sobotę grupa osób świętowała 18. urodziny swojej koleżanki nad zbiornikiem wodnym Pogoria III (woj. śląskie). Policjanci interweniowali wobec 123 osób. Wobec wszystkich uczestników zostaną wyciągnięte konsekwencje.

To już ponad rok, jak wspólnym wysiłkiem ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Aktualnie sytuacja jest bardzo poważna, o czym świadczą dane dotyczące dziennej liczby zachorowań. Dlatego wracają obostrzenia, znane nam z wcześniejszych miesięcy. Nie są one niczym nowym. Dąbrowscy policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa.

W minioną sobotę grupa osób postanowiła uczcić krok w dorosłość swojej koleżanki. Młodzież spotkała się na „cypelku” nad dąbrowskim zbiornikiem wodnym Pogoria III. Kpiąc sobie z wprowadzonych obostrzeń, 123 osoby zgromadziły się i złamały obowiązujący zakaz oraz obostrzenia wynikające ze stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Stróże prawa z dąbrowskiego garnizonu wylegitymowali na miejscu wszystkich uczestników. Młodzież nie przestrzegała zasad dystansu społecznego i zakazu zgromadzeń. Policjanci doprowadzili do szybkiego zakończenia spotkania. Wobec wszystkich uczestników feralnej imprezy zostaną wyciągnięte konsekwencje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

PAMIĘTAJMY!

To bardzo ważne, tylko wspólny wysiłek nas wszystkich, może pomóc w walce z koronawirusem.

Dąbrowscy policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych. Te, które aktualnie obowiązują w całym kraju, nie są niczym nowym. Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął. Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone, dla bezpieczeństwa nas wszystkich, przepisy. Po raz kolejny apelujemy o ich przestrzeganie.

Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Stosowane do tej pory przyłbice, chusty czy szaliki mogą być wciąż noszone, ale jako dodatkowy środek ochrony, poza maseczką. Zasada ta obowiązuje zarówno w przestrzeni publicznej – na ulicach, placach czy deptakach – jak i w sklepach. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy – musimy mieć dokładnie zasłonięte usta, jak i nos. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button