Halowe mistrzostwa globu

Adrianna Sułek (AZS UMCS Lublin) zdobyła w Belgradzie halowe wicemistrzostwo świata w pięcioboju.

Poprawiła 24-letni rekord Polski Urszuli Włodarczyk.

Na czwartym miejscu finał sprintu na 60 metrów zakończyła Ewa Swoboda.

Adrianna Sułek wywalczyła srebro 29 lat po takim samym sukcesie Urszuli Włodarczyk na halowych mistrzostwach globu w Toronto. W sumie zgromadziła 4851 punktów bijąc rekord Polski Urszuli Włodarczyk.

Złoty medal zdobyła w Belgradzie Noor Vidts, która zgromadziła 4929 punktów poprawiając rekord Belgii.

O ile złota Mijinga Kambundji (6.96, najlepszy wynik w XXI wieku) i srebrna Brisco (6.99) nieco wyprzedziły stawkę, tak za ich plecami sprinterki na metę wbiegły równo. Dosłownie równo. Trzecia Marybeth Sant-Price z USA, czwarta Ewa Swoboda, piąta Shericka Jackson i szósta Briana Williams uzyskały identyczny czas – 7.04.

Justyna Święty-Ersetic zajęła czwarte miejsce w finałowym biegu na dystansie 400 metrów podczas rozgrywanych w Štark Arenie w Belgradzie halowych mistrzostw świata.

Polka mocno wystartowała z bloków i biegła w połowie stawki. Na ostatniej prostej chciała jeszcze zaatakować podium, ale rywalki były szybsze. Pierwsza metę minęła Shaunae Miller-Uibo (50.21), druga Femke Bol (50.57), trzecia Stephenie Ann McPherson (50.79). Polka ostatecznie minęła linię mety jako czwarta z czasem 51.40.

Przed podopieczną Aleksandra Matusińskiego w Belgradzie jeszcze niedzielny występ w sztafecie.
Do wieczornych finałów awansowały obie polskie sztafety 4 x 400 metrów, a w półfinałach biegów przez płotki zameldowali się Jakub Szymański i Damian Czykier.

Lekkoatletyka w Štark Arenie

Belgrad po pięciu latach znowu staje się centrum lekkoatletyki – tym razem nie europejskiej, a światowej. W stolicy Serbii trwa osiemnasta edycja halowych mistrzostw globu.

Gdy w 2017 roku Belgrad gościł mistrzostwa Europy, biało-czerwoni sięgnęli po 12. medali. Złoto zdobyły obie sztafety 4 x 400 metrów, Mazurka Dąbrowskiego wysłuchali także Konrad Bukowiecki, Marcin Lewandowski, Adam Kszczot, Sylwester Bednarek oraz Piotr Lisek, który na podium stał wspólnie z Pawłem Wojciechowskim. Siedem krążków z najcenniejszego kruszcu dało naówczas Polsce pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Z mistrzowskiego grona z 2017 roku o medal w Belgradzie powalczy m.in. Konrad Bukowiecki.