RÓŻNOŚCI

HEAT GAMES. Przed nami Igrzyska Czterech Żywiołów na Górze Żar [MAPKA]

Igrzyska Czterech Żywiołów na Górze Żar

W ostatni weekend lipca (26-28) Góra Żar stanie się areną wyjątkowych zmagań sportowych.

Pierwsza w historii odsłona igrzysk sportów akcji łącząca wiele dyscyplin, w których międzynarodowe grono zawodników powalczy w wodzie (Hydro), na ziemi (Earth) i w powietrzu (Air), a uzupełnieniem będzie Tunes, czyli koncerty i atrakcje dodatkowe, których wiele zarówno dla uczestników, jak i widzów przygotowali organizatorzy.

Będzie widowiskowo i ekstremalnie. Zawodnicy będą walczyć nie tylko z presją czasu, ale także z przeszkodami, które na ich trasie do mety postawi wybrany przez nich żywioł, oraz oczywiście z wymagającymi rywalami. Całość dostarczy kibicom niesamowitego, jedynego w swoim rodzaju widowiska, jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Czego zatem mogą się spodziewać widzowie, którzy zdecydują się wybrać na HEAT GAMES?

H – hydro, czyli woda. To właśnie na wodzie odbędą się pierwsze nieoficjalne Mistrzostwa Świata w wakeboardzie za samochodem. Zawody rozegrane zostaną wzdłuż starej drogi do Żywca w Czernichowie – wyjątkowej lokalizacji pozwalającej na przeprowadzenie jedynej w swoim rodzaju konkurencji, polegającej na wykonaniu ewolucji na desce wake ciągniętej za samochodem w kanale o długości aż 1 kilometra. Drugą z dyscyplin na wodzie będą wyścigi na SUPach, czyli deskach do wiosłowania na stojąco. Ostatnim zaplanowanym na wodzie konkursem będzie wyścig rowerów wodnych. Kto kiedyś pływał tym pojazdem, wie, że nie będzie to taka łatwa konkurencja, jak mogłoby się wydawać!

E – earth, czyli ziemia. W ramach tego żywiołu rozegranych zostanie szereg konkurencji rowerowych. Najważniejszą z nich będzie rowerowy freestyle, w którym zawodnicy powalczą o punkty Pucharu Świata FMB World Tour wykonując spektakularne akrobacje na skoczniach o wysokości kilku i długości kilkunastu metrów. Kolejnym konkursem będzie Puchar Polski w zjeździe na rowerach. Zawody downhillowe już na stałe wpisały się kalendarz wydarzeń na Górze Żar, nie inaczej będzie w tym roku. Dodatkowo organizatorzy planują rozegranie: wyścigu O Szczyt Góry Żar, zawodów w rowerowym Enduro, wyścigu dzieci oraz zawodów freeride.

Wyścig O Szczyt Góry Żar to konkurencja dla prawdziwych herosów wytrzymałości. W przeciwieństwie bowiem do downhillu zawodnicy nie będą zjeżdżać z góry, ale podjeżdżać pod górę trasą nartostrady. Na pewno będzie widowiskowo i piekielnie trudno!
Nie zawiodą się także entuzjaści Enduro, którzy będą mieli do pokonania ponad 30-sto kilometrową trasę wokół Międzybrodzia Żywieckiego, w tym odcinki specjalne wytyczone w dzikim górskim terenie, składające się w 90% ze zjazdów.
Wyścig dzieci, czyli Kids Race rozegrany zostanie na dolnym odcinku trasy Easy Line w czterech kategoriach wiekowych. A w ramach konkurencji Freeride zawodnicy zaprezentują widowiskowe loty na leśnych skoczniach na najbardziej uczęszczanej trasie PKL Bike Parks – Airline. Zawody zakończy pojedynek na najlepsze tricki, czyli konkurencja Best FRick.

A – air – w powietrzu uczestnicy rywalizować będą w zawodach lotniowych. Zawodnicy startować będą ze szczytu Góry Żar i ich zadaniem będzie dolecenie do celu przy dolnej stacji kolejki. Udział w tej widowiskowej dyscyplinie zapowiedzieli czołowi polscy zawodnicy, zdecydowanie będzie więc co oglądać.

T – tunes, czyli dopełnienie całości. Pod tym hasłem kryją się koncerty i inne atrakcje towarzyszące, między innymi: koncerty, after party, czy Pool Party, które odbędzie się w Radihaus & Treehaus Żar.

Każda z dyscyplin wliczać się będzie w ranking generalny zawodów, który wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach: Heat Man, Heat Woman i Heat Junior.

Czasu do pierwszej, historycznej odsłony HEAT GAMES pozostało niewiele, więc nie czekaj dłużej!
Każdy chętny do wzięcia udziału w rywalizacji może się zarejestrować pod adresem: www.heatgames.show/#zapisy

Jeśli jednak zdecydowanie bardziej wolisz śledzić poczynania zawodników, niż brać w nich udział, odwiedź HEAT GAMES 26-28 lipca razem ze swoimi przyjaciółmi lub rodziną. Widowiskowe zmagania uczestników uzupełnią spotkania z zawodnikami, koncerty oraz wspólne imprezy. Weekend pełen atrakcji i niezapomnianych, sportowych emocji gwarantowany!

Pełną rozpiskę czekających na Ciebie atrakcji znajdziesz w poniższym harmonogramie oraz na załączonej mapce, a już dziś sprawdź zapowiedź wyścigu o szczyt góry Żar – w wydaniu kolarz kontra kolejka: http://bit.ly/32EyNs7 oraz helmetcam z trasy zawodów Góra Żar Down Heat – Puchar Polski DH: https://www.facebook.com/heatgamesshow/videos/387049525273621/

Igrzyska Czterech Żywiołów na Górze Żar – MAPKA (fot. org.)

HARMONOGRAM ZAWODÓW

PIĄTEK:
09:00 – 18:00 – Góra Żar Down Heat (treningi downhill)
10:00 – 18:00 – GoPRO Freeride Heat
14:00 – 18:00 – Góra Żar Kids Heat – wyścigi dzieci
18:00 – 18:30 – GoPro Best FRick
18:30 – 20:00 – Wyścig o szczyt Góry Żar
20:00 – 22:00 – Pump Track Heat
22:00 – 24:00 – Pool & Fire Party

SOBOTA:
09:00 – 16:00 – Góra Żar Down Heat – Puchar Polski w Downhillu
12:00 – 16:00 – Air Heat
16:30 – 18:00 – Dual Heat – slalom równoległy parami
18:00 – 20:00 – Freestyle Heat – Puchar Świata FMB World Tour
21:00 – 21:30 – Dekoracja zwycięzców
21:30 – 22:00 – Sesja autografów
22:00 – 02:00 – Koncerty & Afterparty

NIEDZIELA:
08:00 – 16:00 – Dartmoor Enduro Heat
08:00 – 14:00 – Quicksilver Car Wake Worlds (treningi)
12:00 – 13:00 – SUPerX Heat – wyścigi na deskach do wiosłowania na stojąco
13:00 – 13:30 – Sesja autografów
14:00 – 16:00 – Quicksilver Car Wake Worlds – nieoficjalne Mistrzostwa Świata
16:00 – 16:30 – Water Heat – wyścigi rowerów wodnych
17:00 – 17:30 – Dekoracja zwycięzców
21:00 – 02:00 – After Heat – ognisko zamykające
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button