POLITYKAPOLSKA

Grupa działająca na szkodę spółki giełdowej rozbita. Roman Giertych zatrzymany przez CBA

Biznesmen Ryszard Krauze oraz były poseł Roman Giertych zatrzymani

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozbili grupę, która wyrządziła szkodę spółce giełdowej na kwotę ponad 90 mln zł.

Wśród zatrzymanych są biznesmen Ryszard Krauze oraz były poseł Roman Giertych.

Zatrzymania mają związek ze śledztwem prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Postępowanie dotyczy działań na szkodę spółki notowanej na GPW. Szkoda w mieniu wynosi ponad 90 mln zł.

Ze zgromadzonego przez CBA materiału wynika, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy.

„Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel” – czytamy na Twitterze Romana Giertycha.

– W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku – napisała na Twitterze Maria Giertych.

– Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS – czytamy dalej.

Do zatrzymania Giertycha doszło w sądzie przed godz. 14:00. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego adwokat został zatrzymany. Obecnie trwa przeszukanie domu.

16 października mecenas Roman Giertych miał przedstawić – w czasie posiedzenia dot. aresztowania Leszka Czarneckiego – dowody na interwencję w tej sprawie polityków PiS.

– CBA zatrzymało biznesmena Ryszarda K., mec. Romana G. oraz inne osoby podejrzane w śledztwie dotyczącym działalności na szkodę spółki giełdowej – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Po przewiezieniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy.

Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button