WARSZAWA

Gostynin. Kierowca potrącił kobietę i jej kilkumiesięczne dziecko

Zarzuty dla kierowcy

Prokurator Rejonowy w Gostyninie po zebraniu dowodów przez policjantów Wydziału Kryminalnego gostynińskiej komendy przedstawił zarzuty 44-letniemu mieszkańcowi pow. gostynińskiego.

W poniedziałek (26.02) przed godz. 14, kierując mercedesem, potracił kobietę oraz jej kilkumiesięczne dziecko. Mężczyzna w chwili wypadku miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek (26.02) kilka minut przed godziną 14 w rejonie skrzyżowania ul. Makulińskiego z ul. Zazamcze. Wtedy kierujący mercedesem ze wstępnych ustaleń policjantów zjechał na lewy pas jezdni, potrącając kobietę, która spacerował ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem, a następnie uderzył w ogrodzenie. Pierwsi na miejscu byli policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gostynińskiej komendy, którzy udzielili pomocy nieprzytomnej kobiecie oraz jej dziecku. Kobieta i dziecko z obrażeniami ciała zostali karetką pogotowia przewiezieni do szpitala.

Mercedesem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy przed przyjazdem patrolu policji opuścili pojazd. Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie została im pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w związku ze zdarzeniem zabezpieczyli ślady oraz zebrali dowody, które pozwoliły Prokuratorowi Rejonowemu w Gostyninie postawić zarzuty 44-letniemu mieszkańcowi Gostynina. Badanie próbek krwi, które zostały pobrane od mężczyzny, wykazały, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. 44-latek odpowie teraz za spowodowanie wypadku komunikacyjnego oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Prokurator Rejonowy w Gostyninie wobec mężczyzny złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyzna złożył krótkie wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Mężczyźnie grozi kara do 16 lat pozbawienia wolności.

3-miesieczny areszt dla kierowcy mercedesa, który w Gostyninie potrącił 37-letnią matkę i jej kilkumiesięczne dziecko

Sąd Rejonowy w Gostyninie (woj. mazowieckie) na wniosek śledczych zastosował 3-miesieczny areszt wobec kierowcy mercedesa, który potracił kobietę oraz jej kilkumiesięczne dziecko. Mężczyzna w chwili wypadku miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W czwartek (29.02) Sąd Rejonowy w Gostyninie na wniosek śledczych zastosował 3-miesieczny areszt wobec 44-letniego kierowcy mercedesa. Mężczyzna w chwili wypadku miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Grozi mu do 16 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button