MOTOSPORT

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020. Powrót czterech wyścigów

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Prezydium Głównej Komisji Sportu Samochodowego Polskiego Związku Motorowego przyjęło zaktualizowany kalendarz Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2020.

Po odwołaniu bądź przesunięciu, z powodu epidemii COVID 19 na rok przyszły wyścigów, które miały być rozgrywane w pierwszej połowie roku (Bieszczadzki Wyścig Górski w Załużu, Wyścig Magura Małastowska i Wyścig Limanowa – Przełęcz pod Ostrą), GSMP 2020 składać się będą z czterech wyścigów, podczas których rozegranych zostanie 8 Rund cyklu.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA już wcześniej podjęła decyzję o odwołaniu w tym sezonie największych cykli i imprez międzynarodowych:

FIA EHC (Mistrzostwa Europy FIA w Wyścigach Górskich – polska runda to wyścig w Limanowej), FIA IHCC ( Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich ( w Polsce miał to być Bieszczadzki Wyścig Górski w Załużu) oraz rozgrywanego co dwa lata FIA Hill Climb Masters, które to zawody miały być rozegrane w październiku w Portugalii.

Tegoroczny cykl GSMP obejmie zaplanowane wcześniej zawody. Pierwszym wyścigiem będzie wspólna runda mistrzostw Polski i Słowacji w Banovcach (SVK), rozegrana w terminie 31 lipca – 2 sierpnia na liczącej 3700 metrów trasie na Jankov Vrsok.

Następnie zawodnicy przeniosą nad morze gdzie w dniach 14 – 16 sierpnia rozegrane zostanie Grand Prix Sopot – Gdynia. Sopocka trasa jest najkrótszą w mistrzostwach, liczy 3050 m.

Wyścigowa jesień będzie dla ekip bardzo intensywna. W dniach 18 – 20 września odbędzie się Wyścig Górski Prządki rozgrywany w okolicach Krosna ( trasa liczy 4540 m).

Sezon 2020 zakończy się bardzo mocnym akcentem dla kierowców i kibiców, będącym nowością w zaktualizowanym kalendarzu GSMP – start w dniach 25 – 27 września w zawodach Dobšinsky Kopec (SVK). Na zlokalizowanej niedaleko Popradu, 250 kilometrów od Krakowa, liczącej 6810 m trasie zawodów, na której co roku rozgrywane są FIA EHC, Polacy spotkają się z rozgrywającymi swoje mistrzostwa kraju Słowakami oraz sporą liczbą kierowców z Czech. Słowaccy organizatorzy szacują, że na starcie pojawi się ponad 200 współczesnych i historycznych aut wyścigowych.

Łącznie kierowców w tym skróconym sezonie czekają ponad 72 kilometry sportowej jazdy, w tym 36 200 m podjazdów wyścigowych.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button