Gimnastyka sportowa. Grad medali dla biało-czerwonych zawodników

Liliana Lewińska ze srebrnym medalem Sofia Cup w finale układu z obręczą.

W pozostałych finałach polska juniorka zajmowała 4., 5. i 8. miejsca.

Trzy dni wcześnie w wieloboju Liliana także wywalczyła drugą pozycję.

Liliana Lewińska ze srebrnym medalem Sofia Cup. Gimnastyka (fot. PZG)

Antalya – mistrzostwa Europy seniorów w gimnastyce sportowej

Od 11 do 16 kwietnia w tureckiej Antalyi odbywają się mistrzostwa Europy seniorów w gimnastyce sportowej. W Turcji startują 4 Polki i 3 Polaków.

Na starcie w Antalyi zaprezentują się: Anna Gemza (AZS AWF Katowice), Brygida Urbańska (TS Wisła Kraków), Kaja Skalska (TS Wisła Kraków), Magdalena Grygiel (Iskra Zabrze). Eliminacje rozpoczną się w środę 12 kwietnia.

W kadrze Polski mężczyzn znaleźli się Sebastian Gawroński (AZS AWF Katowice), Filip Sasnal (AZS AWF Kraków) i Kacper Garnczarek (AZS AWF Katowice). Eliminacje już od wtorku 11 kwietnia. Polacy rozpoczęli rywalizacją na poręczach.

Gawroński znalazł się w finale skoku na Mistrzostwach Europy w Antalyi.

To pierwszy polski finalista ME w gimnastyce sportowej od 2011 roku. Wtedy Marek Łyszczarz podczas ME w Berlinie Polak zająłł 7. miejsce. Rok wcześniej Adam Kierzkowski w rywalizacji na poręczach był trzeci.

Brązowe medale GP Thiais dla polskiej „zbiorówki”

Kolejne sukcesy Polek w rywalizacji układów zespołowych w gimnastyce artystycznej. Reprezentantki Polski podczas Grand Prix Thiais zajęły:

4. miejsce w finale 5x obręcz

3. miejsce w finale 3x wstążka i 2x piłka

5. miejsce w wieloboju

W wielkanocny weekend we Francji rozgrywane były zawody z cyklu Grand Prix w gimnastyce artystycznej. Na turnieju w Thiais wystąpiła reprezentacja Polski w układach zespołowych.

We Francji Polskę reprezentowały złote medalistki Pucharu Świata: Madoka Przybylska, Magdalena Szewczuk, Julia Wojciechowska, Małgorzata Roszatycka i Milena Górska. Jako rezerwowa do Francji udała się Mariia Balakina.

Medale Polek na międzynarodowym turnieju GSK w Budapeszcie

W Budapeszcie odbyły się międzynarodowe zawody w gimnastyce sportowej kobiet. Polki wywalczyły aż osiem medali.

W kategorii juniorek Oliwia Dziuba (TS Wisła Kraków) wywalczyła dwa srebrne medale w wieloboju oraz w finale na równoważni. Nadia Majchrzak (AZS AWF Wrocław) zdobyła złoto w finale na równoważni oraz brąz w wieloboju. Zuzanna Jank (MKS Gdańsk) zajęła drugie miejsce w finale ćwiczeń wolnych oraz trzecie miejsce w finale na skoku.

W kategorii seniorek Brygida Urbańska (TS Wisła Kraków) wywalczyła brązowy medal w finale ćwiczeń wolnych, a w wieloboju uplasowała się zaraz za podium. Zajęła również piąte miejsce w finale na poręczach. Martyna Szumna (TS Wisła Kraków) zdobyła brąz w finale na skoku oraz zajęła czternaste miejsce w wieloboju. Bardzo dobry start zaliczyła Magdalena Grygiel (Iskra Zabrze), która zajęła czwarte miejsca w finale na skoku i w finale na równoważni oraz szóste miejsce w finale na poręczach. Kaja Skalska (TS Wisła Kraków) była jedenasta w wieloboju oraz szósta w finale na ćwiczenia wolnych.