RÓŻNOŚCI

Gdynia. Pierwszy w Polsce (prawdopodobnie na świecie) bieg po terminalu kontenerowym

Wyjątkowe bieganie w Gdyni

Pięć kilometrów pomiędzy kontenerami i portowymi suwnicami.

Jeśli jesteś zapaleńcem biegowych wyzwań i doceniasz niestandardowe trasy, to wydarzenie wydaje się punktem obowiązkowym. Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się bieg na terenie terminalu kontenerowego. One Terminal Run Gdynia to inicjatywa Hutchison Ports Gdynia.

Z czystym sumieniem można powiedzieć, że tego jeszcze nie było – a na pewno nie w Polsce. Po raz pierwszy biegacze będą mogli rywalizować na trasie biegnącej na terenie terminalu kontenerowego, w niepowtarzalnej scenerii suwnic, nabrzeży i alejek zbudowanych z kontenerów.

One Terminal Run Gdynia – mapa (fot. org.)

Kontenery, suwnice i emocje

Już w niedzielę, 15 sierpnia o godzinie 18:00 zawodnicy ustawią się na linii startu biegu, który odbędzie się na terenie Gdyńskiego Terminalu Kontenerowego, którym zarządza właśnie Hutchison Ports. Będą musieli do pokonać dystans jednej mili morskiej, a to gwarantuje solidne tempo rywalizacji. Godzinę później dla tych, którzy wolą skupić się na umiejętnym rozkładaniu sił, wystartuje bieg na pięć kilometrów.

To jedna z niewielu okazji, aby z bliska zobaczyć i zwiedzić teren jednego z gdyńskich terminali, w których na co dzień praca wre. Wejście na teren imprezy od strony ul. Gołębiej – w pobliżu głównego wejścia do Gdyńskiego Terminalu Kontenerowego. Zaprezentowano już wstępną trasę biegu.

Wszystko w szczytnym celu, bo dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie w całości przekazany na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Ponadto w czasie biegu będą organizowane aukcje charytatywne. Organizatorzy zapowiadają też scenę muzyczną, na której wystąpi zespół Access Denied.

Więcej bieżących informacji na temat biegu One Terminal Run Gdynia Hutchison Ports 2021 można znaleźć na stronie facebookowego wydarzenia poświęconego imprezie. Kupno pakietu startowego i zapisanie się na bieg jest możliwe poprzez stronę elektronicznezapisy.pl. Do udziału w zawodach zarejestrowało się już ponad 300 osób, ale zostało jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button