POLSKA

KO. 46,6 mln zł na funkcjonowanie Stadionu (Szpitala) Narodowego. Zamiast tarczy dla przedsiębiorców – prokurator. Tupolewizm PiS

Zagrożenie bezpieczeństwa lotów - tupolewizm PiS

Jak ustalili posłowie Koalicji Obywatelskiej, koszt utrzymania tylko porządku w Szpitalu Narodowym w grudniu 2020 roku to 1,5 mln złotych.

W tym czasie szpital przyjął 160 pacjentów.

Działając w interesie społecznym KO pokazuje koszty Szpitala Narodowego. Rozliczone łączne koszty przygotowania i funkcjonowania to 46,6 mln zł.
Każda i każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy to gospodarny wydatek przy 350 hospitalizacjach (stan na 5.01)?

Koszty (stan na 2 lutego) udostępnienie i przystosowanie terenu PGE Narodowego dla szpitala tymczasowego to ponad 29 mln zł. Koszty CSK MSWiA to: 17,5 mln zł (stan na 31 grudnia).

Na Narodowym zatrudnionych jest 540 osób.

Zamiast tarczy dla przedsiębiorców – prokurator

PiS postawił przedsiębiorców pod ścianą, zamykając całe branże niezgodnie z prawem i pozostawiając bez pomocy finansowej. Teraz upolityczniona prokuratura Zbigniewa Ziobry chce karać zdesperowanych przedsiębiorców.

Zagrożenie bezpieczeństwa lotów – tupolewizm PiS

Marcin Kierwiński i Maciej Lasek poinformowali o nowych zasadach obowiązujących na polskich lotniskach, według których nad bezpieczeństwem lotów czuwa tylko JEDEN kontroler! W ostatnim czasie było aż 40 zgłoszeń incydentów lotniczych.

Wprowadzono regulacje, z których wynika, że na miejscu do kontroli lotów zasiada jeden kontroler. W państwie tak szczególnie doświadczonym katastrofą lotniczą jak Polska to wyraz skrajnej nieodpowiedzialności!

„Nie może być zgody na tupolewizm, nie może być zgody na skrajne, nierozumne i nieodpowiedzialne przepisy. My na to nie pozwolimy, bo ważne jest tutaj życie, zdrowie i bezpieczeństwo Polaków.

Można powiedzieć, że wszystko czego dotyka się ten rząd, jeśli chodzi o kwestie covidowskie, jest nielogiczne, mało rozsądne i niebezpieczne. Tak też jest w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Nie może być zgody na oszczędzanie na bezpieczeństwie Polaków. To realne zagrożenie dla ruchu lotniczego. Posłowie Koalicji Obywatelskiej wystąpią do prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego o kontrolę i audyt bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

Komisja badania wypadków lotniczych została rozmontowana zaraz po tym, jak PiS doszedł do władzy. Kwestia wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zostanie zakończona wtedy kiedy wszyscy którzy kłamali w tej sprawie odpowiedzą za to również karnie.

PiS to partia, która katastrofę smoleńska wprowadziła na sztandarach do polityki. Dziś państwo PiS wprowadza nielogiczne rozwiązania w żegludze powietrznej, gdzie chodzi o życie i zdrowie ludzi! Ilu kontrolerów czuwa nad bezpieczeństwem? Jeden!” – poseł KP KO Marcin Kierwiński.

„W kraju, w którym lekką ręką trwoni się pieniądze na wybory kopertowe i respiratory widmo, nie można dopuścić do sytuacji, gdy brakuje pieniędzy na to, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom samolotów, które latają na polskim niebie.

Chciałbym zaapelować do prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, żeby jak najszybciej przychylił się do opinii, że jeden kontroler na wieży, to jest zdecydowanie za mało, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom polskich samolotów” – poseł KP KO Maciej Lasek.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button