WODNY

Formula Kite. Brązowy medal Julii Damasiewicz na mistrzostwach Azji i Oceanii

Kitesurfing

Julia Damasiewicz (AZS Sailing Team Poznań) wywalczyła brązowy medal otwartych Mistrzostw Azji i Oceanii w żeglarskiej olimpijskiej klasie Formula Kite.

Ambasadorka Sailing Team Poland wygrała jednocześnie kategorię U-21. Wśród mężczyzn na dobrej 14. pozycji uplasował się Jan Koszowski (Sopocki Klub Żeglarski). W kategorii do lat 21 Polak zajął 6. miejsce.

Julia Damasiewicz (fot. Robert Hajduk)

Regaty odbyły się w chińskim Shenzhen. Mistrzami Azji i Oceanii zostali reprezentanci Chin – Qibin Huang wśród mężczyzn i Jingyue Chen wśród kobiet. Julia Damasiewicz pływała bardzo stabilnie przez całe regaty i nie zaliczyła większych wpadek. W serii kwalifikacyjnej rozegrano 12 wyścigów, z których Polka aż 8 ukończyła w pierwszej trójce. Serią tą zdominowała późniejsza mistrzyni Jingyue Chen, która oddała rywalkom tylko cztery wyścigi. Julia Damasiewicz z drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej awansowała bezpośrednio do wyścigu finałowego.

– Ostatnie tygodnie bardzo solidnie przepracowałam na zgrupowaniu w Tarifie. Treningi przyniosły pożądany efekt w Chinach. Mistrzostwa Azji i Oceanii były silnie obsadzone. Z pierwszego dnia regat nie byłam za bardzo zadowolona, ale w kolejnych wyścigach wyciągnęłam wnioski z popełnionych błędów i żeglowałam w ścisłej czołówce. W fwyścigu finałowym popełniłam drobne błędy, które zaważyły na tym, że z Chin wyjeżdżam z brązem, choć miałam ochotę na więcej. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona ze swojego występu i jest to dobry prognostyk przed finałem Pucharu Świata, w którym wystartuję już za kilka dni – mówi Julia Damasiewicz.

Mistrzostwa Azji i Oceanii – Formula Kite (fot. Robert Hajduk)

Finał Pucharu Świata KiteFoil World Series odbędzie się w chińskim Zhuhai w dniach 29 listopada – 3 grudnia. Julia Damasiewicz zajmuje w klasyfikacji cyklu trzecie miejsce. Na 9. miejscu wśród mężczyzn plasuje się Jan Koszowski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button