POLSKAŚWIAT

Foreign Military Financing. Stany Zjednoczone przekażą Polsce 288,6 mln dolarów

USA - Polska

Stany Zjednoczone inwestują w Polsce 288,6 mln dolarów w ramach nowego Foreign Military Financing.

Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Foreign Military Financing. Wsparcie ogłoszone przez Sekretarza Blinkena w Kijowie 8 września i czyniące Polskę jednym z największych odbiorców Zagranicznej Pomocy Wojskowej poza Ukrainą, ma na celu wzmocnienie zdolności Polski do odstraszania i obrony przed zwiększonym zagrożeniem ze strony Rosji.

Polska udzieliła nadzwyczajnego wsparcia Ukrainie w obliczu trwającej rosyjskiej inwazji. Fundusze te przyspieszą proces uzupełniania wyposażenia, które Polska zdołała przekazać z własnych zapasów w celu wzmocnienia obrony Ukrainy, takiego jak czołgi.

Cały czas władze USA zachęcają inne kraje do przekazywania Ukrainie pilnie potrzebnego wsparcia, jak również do rozpoczęcia negocjacji kontraktów z firmami obronnymi, w celu możliwie najszybszego uruchomienia produkcji sprzętu dla Ukrainy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Coś cieńko, wystarczy jedynie na pół roku dofinansowania dla partyjnej kurszczyzny, to za mało do skutecznego przeprowadzenia powszechnej mobilizacji.
    … no chyba, że to na zachęte dla decydentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button