MOTOSPORT

FIM Speedway GP Chorwacji. Bartosz Zmarzlik triumfował w pierwszych zawodach sezonu

Grand Prix Chorwacji

Trzykrotny mistrz świata z Polski Bartosz Zmarzlik wygrał FIM Speedway GP Chorwacji.

Były to pierwsze zawody o indywidualne mistrzostwo świata żużlowców. To jego drugie tutaj z rzędu zwycięstwo.

Zmarzlik rozpoczął obronę tytułu w pięknym stylu, pokonując w finale Brytyjczyka Roberta Lamberta i szwedzką gwiazdę Fredrika Lindgrena, po tym jak australijski as Jason Doyle nie wykorzystał oszałamiającego startu, rozbijając się na pierwszym zakręcie.

To pozwoliło Zmarzlikowi odnieść kolejne zwycięstwa na Speedway Stadion Milenium, gdzie 30 kwietnia 2022 roku stanął na najwyższym stopniu podium.

Zawodnik z Lublina został wykluczony z drugiego wyścigu w biegu piątym, ale wrócił do półfinału z 10 punktami wyścigowymi, zanim świętował swoje 19. zwycięstwo w GP na żużlu.

Kolejną rundę zaplanowano 13 maja podczas Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym.