INNESKOKI NARCIARSKIEZIMOWE

EYOF. Srebrna drużyna mieszana w skokach narciarskich. Brązowy medal Noelle Streuli w łyżwiarstwie figurowym

European Youth Olympic Festival

Kolejny medal European Youth Olympic Festival zdobyła reprezentacja Polski w skokach narciarskich.

Na skoczni HS102 w Planicy – Natalia Słowik, Wiktor Szozda, Pola Bełtowska i Klemens Joniak – sięgnęli po srebrne medale. Zwyciężyła Słowenia, a brąz dla Niemiec.

Rywalizację w skokach narciarskich Polska zakończyła z dorobkiem czterech medali – srebro zdobyli Joniak oraz drużyny mężczyzn (Joniak, Szozda, Klemens Sztaszel, Tymoteusz Amilkiewicz) i mieszana (Słowik, Bełtowska, Joniak, Szozda), brąz przypadł Szoździe.

7. Norwegia – 264,9 pkt

EYOF. Srebrna drużyna mieszana w skokach narciarskich. (fot. PZN)

Brązowy medal Noelle Streuli na EYOF 2023

Nasi zawodnicy zakończyli rywalizację w zawodach EYOF 2023 odbywających się w północnych Włoszech. Solistka Noelle Streuli zdobyła brązowy medal i zdobyła łącznie 162.34 punktów.

Noelle wykonała dwa bardzo dobre programy, w których popełniła jedynie niewielkie błędy techniczne. Zdobyty we Włoszech wynik to również najlepszy wynik naszej reprezentantki w tym sezonie i jej rekord życiowy.

Brązowy medal polskiej solistki jest pierwszym medalem zdobytym w łyżwiarstwie figurowym na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy od 1995 roku i pierwszym w ogóle w konkurencji solowej.

Solista Pavlo Klimin zakończył rywalizację na 15. pozycji uzyskując łącznie 118.60 punktów.

Niestety Pavlo nie zaliczy występu we Włoszech do udanych. Przydarzyło mu się kilka błędów, w tym dwa upadki w programie krótkim i dwa w programie dowolnym oraz kilka dokręconych skoków.

Po programie dowolnym Pavlo zdołał poprawić swoją pozycję i awansować z 17. miejsca po programie krótkim na 15. miejsce w klasyfikacji końcowej.