KOSZYKÓWKAREPREZENTACJA

El. do MŚ. Polscy koszykarze pokonali Izrael po dogrywce

Lublin

Reprezentacja Polski po emocjonującej dogrywce pokonała Izrael 90:85 w meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw świata rozegranym w hali Globus w Lublinie.

Igor Milicić (trener reprezentacji Polski): Bardzo trudny mecz. Obie drużyny były bardzo dobrze przygotowane. Wygrywaliśmy już 10 punktami, ale straciliśmy koncentrację. W końcówce czwartej kwarty zrobiliśmy kilka przechwytów i z bardzo trudnej sytuacji wróciliśmy do meczu. Mogliśmy ten mecz przełamać w trzeciej kwarcie, ale zabrakło naszej obrony. Skończyliśmy ją z jednym faulem – to się nie może zdarzyć naszej drużynie. Izrael grał w tym momencie swoją koszykówkę. Przez 35-38 minut kontrolowaliśmy ten mecz i zasłużenie wygraliśmy.

Jarosław Zyskowski (zawodnik reprezentacji Polski): Dziękuję kibicom za doping. Zgadzam się z trenerem, że to był trudny mecz. Nie poddaliśmy się, pokazaliśmy charakter. Chcieliśmy wygrać ten mecz i to ise udało w dogrywce. Nie wiem, czy to był mój najważniejszy rzut w karierze. Być może tak. To koledzy mnie wykreowali, wystarczyło tylko trafić i to się udało. A.J. Slaughter i Mateusz Ponitka to liderzy tej drużyny, dzisiaj to udowodnili. Pociągnęli nas w tym meczu.

Biało-czerwoni w niedzielę 3 lipca zagrają w Bremie z Niemcami.

Polska – Izrael 90:85 (18:12, 24:24, 15:19, 21:23, d. 12:7)

Polska: Ponitka 23, Slaughter 16, Zyskowski 15, Garbacz 9, Balcerowski 8, Sokołowski 7, Gielo 5, M. Kolenda 4, Olejniczak 3, Schenk 0.

Izrael: Menco 15, Madar 14, Blatt 10, Levi 10, Zoosman 10, Sorkin 9, Pnini 6, Ginat 5, Di Bartolomeo 5, Zalmanson 1, Timor 0.