TENIS

Ekipa z Działdowa zdobyła europejski puchar. Walczyła z… innym polskim klubem

Tenis stołowy

D. Działdowo po raz drugi w historii sięgnął po Puchar Europy ETTU w tenisie stołowym.

Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji tych prestiżowych rozgrywek zajęli przedstawiciele Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Zmagania w Pucharze Europy ETTU w sezonie 2023/2024 zdominowały polskie zespoły. W najlepszej „8” rozgrywek znalazły się aż cztery ekipy, które na co dzień występują w Superlidze. Ostatecznie do finałów awansowały dwa z nich – D. Działdowo i Bogoria Grodzisk Mazowiecki, a na ćwierćfinałach zmagania zakończyły Gwiazda Bydgoszcz i Orlicz 1924 Suchedniów.

Finałowa batalia dostarczyła kibicom emocji na najwyższym poziomie. Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo odnieśli dwukrotnie zwycięstwa 3:0, jednak aż pięć z sześciu pojedynków rozstrzygało się w tie breakach. Punkty dla klubu z Warmii i Mazur wywalczyli w finałowych meczach: Jonathan Groth, Jakub Dyjas i Kaii Konishi.

Podopieczni trenera Michała Dziubańskiego, którzy drugi raz z rzędu zagrali w finałach Pucharu Europy ETTU (w ubiegłym roku działdowianie ulegli francuskiemu GV Hennebont), po raz drugi w historii klubu sięgnęli po trofeum jednych z najbardziej prestiżowych rozgrywek pucharowych na Starym Kontynencie. Premierowe zwycięstwo w Pucharze Europy ETTU Dekorglass odniósł w sezonie 2017/2018, wygrywając z Chartres ASTT (Francja).

Tenisiści stołowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki po raz drugi dotarli do finału i po raz drugi musieli uznać wyższość swoich rywali. W sezonie 2012/2013 zespół z Mazowsza uległ rosyjskiemu UMMC Jekaterynburg.

Warto przypomnieć, że w piątek po raz czwarty w historii Europejską Ligę Mistrzyń wygrały tenisistki stołowe Siarkopolu Tarnobrzeg.

Na początku czerwca poznamy rozstrzygnięcia w innych rozgrywkach prowadzonych przez Europejską Unię Tenisa Stołowego – Europe Trophy kobiet i mężczyzn. W turnieju finałowym w serbskim Nowym Sadzie zagra żeńska drużyna Wametu Dobry Wiązar Dąbcze.

D. Działdowo – Bogoria Grodzisk Maz. 3:0

Jonathan GROTH – Marek BADOWSKI 3-2 (14-12, 8-11, 11-9, 8-11, 6-5)

Jakub DYJAS – Miłosz REDZIMSKI 3-2 (11-7, 11-9, 7-11, 6-11, 6-5)

Konishi KAII – Panagiotis GIONIS 3-0 (11-8, 12-10, 11-7)

Pierwszy mecz: 3:0 dla D. Działdowo

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button