PIŁKA RĘCZNA

EHF Liga Mistrzów – wyniki. Liga Europejska: Azoty Puławy i MMTS Kwidzyn odpadły

Klubowa piłka ręczna

Drużyna z Kielc pokonała THW Kiel w ramach 4. kolejki Ligi Mistrzów (40:37).

To kontynuacja świetnej passy w wykonaniu mistrzów Polski. Niemcy nie wygrali w Hali Legionów już od 11 lat!

Kolejny mecz w LM zaplanowano 27 października z RK Celje Pivovarna Laško.

Kielce – THW Kiel 40:37 (19:19)

Kielce: Kornecki, Wolff (16/53=30%)- Sanchez-Migallon 2, Olejniczak, Kounkoud 3, Sićko 7, A. Dujshebaev 7, Tournat 3, Karacić 3, Moryto 6, D. Dujshebaev 1, Thrastarson 1, Remili 3, Paczkowski, Karalek 2, Nahi 2

THW Kiel: N. Landin, Mrkva – Duvnjak 1, Reinkind 3, M. Landin 6, Overby 2, Wiencek 2, Weinhold, Ekberg 6, Pabst, Johansson 9, Dahmke 2, Zarabec, Schwormstede, Wallinius, Bilyk 6

We wtorek na parkiecie Hali Legionów oglądaliśmy dwóch medalistów ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Europy, drużyna Kielce, podejmowali brązowych medalistów z Kolonii, wicemistrzów Niemiec, ekipę Kiel.

LM: Nafciarze przegrywają z mistrzem Niemiec

Wisła Płock rozegrała mecz czwartej kolejki Ligi Mistrzów. Nafciarze zmierzyli się z mistrzem Niemiec – SC Magdeburgiem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 33:27.

SC Magdeburg 33:27 (17:16) Wisła Płock

SC Magdeburg: Jensen, Portner – Meister 1, Chrapkowski, Ruddat, Kristjansson 8, Pettersson 1, Magnusson, Hornke 2, Weber, Mertens 4, Jensen 3, O’Sullivan 1, Bezjak, Smits 8, Nielsen 5.

Wisła Płock: Pilipović, Jastrzębski – Daszek, Lućin 5, Piroch, Sroczyk, Serdio, Susnja, Sarmiento, Krajewski 1, Perez 3, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 8, Zhitnikov 2, Kosorotov 7.

LE: RK Nexe silniejsze w rewanżu, Puławy odpadają z Ligi Europejskiej

Sześciobramkowa zaliczka nie wystarczyła do pokonania zeszłorocznego półfinalisty Ligi Europejskiej RK Nexe. Azoty Puławy żegnają się z Ligą Europejską.

Azoty Puławy nie obroniły sześciobramkowej zaliczki z pierwszego spotkania i nie zagrają w fazie grupowej Ligi Europejskiej. We wtorkowym rewanżu drużyna Roberta Lisa przegrała z chorwackim RX Nexe Nasice 27:35. Porażki doznał również MMTS Kwidzyn.

Aby awansować do fazy grupowej oba zespoły musiały rozegrać mecz i rewanż. Ekipa z Pomorza miała dużo trudniejsze zadanie niż brązowy medalista zeszłego sezonu. Nie dość, że w rywalizacji trafiła na stałego bywalca Ligi Mistrzów, to na rewanż do Flensburga jechała z nikłymi szansami na happy end. Będący ostatnio w świetnej formie SG Flensburg-Handewitt wygrał różnicą trzynastu bramek, a w całym dwumeczu triumfował 76:49 i w pewnym stylu awansował do fazy grupowej Ligi Europejskiej 2022/23.

Zupełnie inaczej przedstawiał się temat awansu drużyny Roberta Lisa. Azotowcy 27 września pokonali na własnym parkiecie Chorwatów 32:26 i zaliczka z jaką udali się do Nasice wydawała się być wystarczająca do awansu. Boisko zweryfikowało te tezę, choć początek nie zapowiadał niczego złego. Pierwsza połowa, a konkretnie pierwsze 25 minut było bardzo wyrównane. Słabszy fragment ostatnich minut przed przerwą sprawił, że gospodarze zeszli do szatni z zapasem +3.

Po zmianie stron gospodarze błyskawicznie dorzucili kolejne trzy bramki i nie tylko odrobili straty, ale w 37.minucie prowadzili już +7 /23:16/. Puławianie szukali swojej szansy, doprowadzając kilkakrotnie do wyrównania stanu dwumeczu, ale ostatnie minuty spotkania, podobnie jak końcówka pierwszej połowy, należały do Nexe.

RK Nexe – Azoty Puławy 35:27 /16:13/

Nexe: Car, Radovanović – Racić, Bakić 3, Mileta, Vejin, Srsen, Jelinić 7, Blazevic, Severec 1, Moslavac 8, Kević 1, Tomić 1, Melić 1, Markusić 4, Pribetić

Azoty: Borucki, Koszowy – Zivković 3, Adamski 2, Przybylski 3, Marciniak 1, Antolak, Burzak 3, Valles 4, Kowalczyk 2, Janikowski 4, Fedeńczak 2, Jarosiewicz 2, Konieczny

W dwumeczu: 61:59. Awans RK Nexe.

SG Flensburg – MMTS Kwidzyn 37:24 /17:11/

SG Flensburg-Handewitt: Burić (15/39 – 39%) – Golla 4, Hald Jensen, Einarsson 1, Mensah Larsen 1, Sogard Johannessen 5, Gottfridsson, a Plogv Hansen 5, Pedersen 9, Jakobsen 1, Semper 5, Moller L., Lindskog 1.
Karne: 1/1.

MMTS Kwidzyn: Zakreta (3/20 – 15%), Chruściel (3/10 – 30%), Dudek (1/14 – 7%) – Grzenkowicz 2, Orzechowski 1, Peret 1, Kamyszek 4, Kutyła 3, Majewski 1, Guziewicz 2, Potoczny 4, Nastaj 2, Szyszko 3, Landzwojczak, Jankowski 1.