POLSKA

Dzień Dziecka. Przesłanie Pary Prezydenckiej: „Ufamy, że uczynicie świat jeszcze lepszym”

RPD: "Dużo radości, sportu i jak najwięcej zabawy na świeżym powietrzu"

Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda złozyli życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Prezydent Andrzej Duda:
Drogie Dzieci! Dziś Wasze święto. Ten dzień niesie Wam wiele radości i uśmiechu. A nam, dorosłym, przypomina własne dzieciństwo.

Pierwsza Dama:
Życzymy Wam szczęścia i spełnienia marzeń. Wielu serdecznych przyjaciół oraz koleżanek i kolegów. Dobrej zabawy z rówieśnikami, ale też sukcesów w nauce, sporcie i innych dziedzinach, które lubicie.

 

Prezydent Andrzej Duda:
Życzymy, abyście mogli zawsze liczyć na troskę i życzliwość rodziców i bliskich. Niech Wasze domy będą bezpieczną, spokojną przystanią, pełną miłości, szacunku i zrozumienia.

Pierwsza Dama:
Miejcie ambitne plany i wielkie marzenia – i pozostańcie im zawsze wierni. Już dziś możecie zacząć je realizować. Wierzcie w swoje siły, ale też nie obawiajcie się prosić o pomoc i radę dorosłych.

Prezydent Andrzej Duda:
Dorośli znają i cenią Waszą wrażliwość, Wasze szlachetne pragnienia. Kiedyś świat znajdzie się w rękach Waszych. Ufamy, że uczynicie go jeszcze lepszym.

Pierwsza Dama:
Jeszcze raz: życzymy Wam zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, dobrej zabawy w przedszkolu i powodzenia w szkole oraz dużo uśmiechu – nie tylko w Dzień Dziecka!

Prezydent Andrzej Duda:
Wszystkiego najlepszego!”

Na Dzień Dziecka życzenia prawdziwie zielonej szkoły – na boisku i placu zabaw!

Dużo radości, sportu i jak najwięcej zabawy na świeżym powietrzu. A przez najbliższe trzy tygodnie, ostatnie już w tym roku szkolnym, jak najmniej klasówek i prac domowych. Niech czerwiec będzie miesiącem prawdziwie zielonej szkoły – życzy wszystkim dzieciom i młodzieży w Polsce Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.

– Czasy pandemii to była ciężka próba dla wszystkich, w tym dla nauczycieli i dyrekcji szkół. Jednak przede wszystkim to była ciężka próba dla Was, drodzy uczniowie. Musieliście nie tylko przystosować się do nauki zdalnej, ale zostaliście też pozbawieni kontaktu z koleżankami i kolegami, wspólnych zabaw i rozmów, nauki, treningów czy meczów. Jestem pełen podziwu dla dzieci i młodzieży w całej Polsce, że udało Wam się to wszystko wytrzymać. I życzę Wam jak najszybszego nadejścia beztroskich i pełnych radości wakacji – mówi Rzecznik Praw Dziecka.

Rzecznik wraz z młodymi przyjaciółmi nagrał specjalny film z życzeniami dla wszystkich dzieci oraz… specjalną prośbą do nauczycieli, by już nie egzaminowali i nie stresowali uczniów przez ostatnie tygodnie roku szkolnego. – Po wakacjach wrócą z nowymi siłami i nadrobią zaległości – zapewnia Mikołaj Pawlak.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button