BIEGIINNEKOLARSTWOWODNY

Dwa nowe eventy IRONMAN w Polsce w 2021 roku

IRONMAN Gdynia oraz IRONMAN 70.3 Warsaw

Pierwsze oznaki wysokich ambicji było widać od samego początku.

Inauguracyjny IRONMAN 70.3 Gdynia w 2015 roku rozpoczął się od mocnego uderzenia – niskiego przelotu specjalnie obrandowanego samolotu PLL LOT tuż nad trasą pływacką, którą chwilę później popłynęli triathloniści.

Teraz, kilka lat po tym spektakularnym debiucie na międzynarodowej scenie triathlonowej, Polska gościć będzie dwa nowe wyścigi The IRONMAN Group w sezonie 2021 – IRONMAN Gdynia 8 sierpnia 2021 oraz IRONMAN 70.3 Warsaw 6 czerwca 2021. Dołączą one do już istniejących Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz 5150 Triathlon Series Warsaw.

– Nasz polski zespół dał się już poznać z doskonałej strony, dzięki swoim umiejętnościom operacyjnym oraz dostarczaniu zawodnikom doświadczeń, które przyciągają triathlonistów z całej Europy. O jego wysiłkach i jakości niech świadczy również fakt, że nie tak dawno z sukcesem zorganizował tegoroczną edycję Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, działając w ramach bardzo restrykcyjnych regulacji związanych z bezpieczeństwem wobec trwającej pandemii COVID-19 – mówi Stefan Petschnig, Managing Director IRONMAN Europe, Middle East and Africa.

– Jeśli jakieś miasto miało być gospodarzem zawodów IRONMAN na pełnym dystansie w Polsce, to wybór dla nas był oczywisty. To musiała być Gdynia – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – Gdynia już od ośmiu lat gości gwiazdy światowego triathlonu. Przez ten czas w zawodach wzięło też udział kilkanaście tysięcy amatorów z całego świata, którzy doceniają wyjątkową atmosferę, jaką tworzy miasto Gdynia i lokalna społeczność – dodaje.

ENEA IRONMAN GDYNIA 2019 (fot. org.)

Premierowe zawody IRONMAN Gdynia zaplanowane zostały na 8 sierpnia 2021. Uczestnicy będą mieli do pokonania 3,8 km pływania w Zatoce Gdańskiej, 180 km wymagającej trasy kolarskiej po Kaszubach i 42,2 km biegu po ulicach i Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Tradycyjnie, będzie można też rywalizować na dystansie o połowę krótszym.

– Gdynia kocha triathlon – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Sześć lat temu ogłaszaliśmy, że będziemy gospodarzem pierwszych w Polsce zawodów IRONMAN 70.3. Przez ten czas utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to była dobra decyzja. W 2021 roku dołączamy do królewskiego dystansu. Jestem zaszczycony i głęboko przekonany, że to kolejny, milowy krok nie tylko dla imprezy w Gdyni, ale także dla rozwoju tej dyscypliny w Polsce – komentuje.

IRONMAN 70.3 w Warszawie

Polską historię IRONMAN pisze też Warszawa, dodając do kalendarza nowy wyścig IRONMAN 70.3 Warsaw w dn. 6 czerwca 2021. Staje się w ten sposób trzecią europejską stolicą – po Kopenhadze i Tallinie – która będzie gościć zawody IRONMAN w 2021 roku.

Podobnie jak 5150 Triathlon Series Warsaw, nowy wyścig rozpocznie się od pływania w Zalewie Zegrzyńskim, skąd zawodnicy – szybką i płaską trasą rowerową – udadzą się do Warszawy. Etap biegowy rozegrany zostanie w historycznym centrum miasta, obfitując w zabytki i popularne turystycznie miejsca zlokalizowane przy trasie.

ENEA IRONMAN GDYNIA 2019 (fot. org.)

– Zawody 5150 Triathlon Series Warsaw gościły w Warszawie już 4 razy i przyciągnęły blisko 6 tysięcy śmiałków. Warszawiacy od dawna udowadniają, że rywalizację sportową mają we krwi. W ostatnich latach, w naszym mieście odbyło się wiele imprez sportowych, w których mieszkańcy brali liczny udział. Dołączenie do serii zawodów IRONMAN 70.3 było więc tylko kwestią czasu. Cieszymy się, że w przyszłym roku warszawianki i warszawiacy będą mieli okazję zmierzenia się z kolejnym sportowym wyzwaniem – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m. st. Warszawy.

Podczas IRONMAN Gdynia 2021 dostępnych będzie 30 slotów na legendarne IRONMAN World Championship na Hawajach (edycja 2021). IRONMAN 70.3 Warsaw zaoferuje aż 40 przepustek na 2021 Intermountain Healthcare IRONMAN 70.3 World Championship presented by Utah Sports Commission, które zostaną rozegrane w dniach 17-18 września 2021 w St. George, Utah, USA.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button