POLSKAŚWIAT

Duże zmiany w bankowości. PIN-y i hasła coraz częściej w użyciu. UWAGA na oszustów!

Uwaga na oszustów!

Od 14 września wchodzi w życie nowa unijna dyrektywa o nazwie PSD2.

W każdym banku zmienią się zasady bezpieczeństwa. To wszystko będzie związane z nowymi zasadami korzystania z płacenia za zakupy w Internecie, z kart płatniczych, czy logowania do konta bankowego w sieci.

Przy zakupach kartą zbliżeniową o wartości poniżej 50 złotych obecnie nie wpisujemy w terminalu kodu PIN. Od teraz co piątą taką transakcję należy zatwierdzać PIN-em.

Jest to spowodowane chęcią ochrony konsumentów przed kradzieżą pieniędzy z naszego konta. Złodziej, gdy ukradł kartę mógł w sklepach bez problemu dokonywać zakupów do 50 zł.

Logowanie do bankowego konta jest proste. Wystarczy login i hasło. Po północy będzie wymagana dodatkowa autoryzacja, np. otrzymamy smsa lub na aplikację kod, który należy wpisać przy logowaniu. Przy historii naszego konta starszej niż 90 dni także dostaniemy kod smsem lub ustalimy dodatkowe hasło.

Skrócenie sesji logowania do banku internetowego. Jeśli przez 5 minut nic nie zrobimy na bankowej stronie internetowej to wówczas zostaniemy wylogowani.

Płatność w Internecie

Każdy kto dokona zakupów w sieci musi oprócz wpisania numer karty, data jej ważności i 3-cyfrowy kod z odwrotu karty dodatkowo podać otrzymany kod lub wklepać hasło. Wcześniej złodzieje, kradnąc kartę mieli wszystkie jej dane, a teraz będzie to niemożliwe.

UWAGA!

Przypominamy, że banki nigdy nie wysyłają mailem czy smsem próśb o podawanie jakichkolwiek danych od własnych klientów!

Oszuści zaczną nam takie maile wysyłać. Od razu je usuwajcie, bez ich czytania!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button