BIEGILEKKOATLETYKA

Duplantis z kolejnym rekordem świata! Kszczot pierwszy w Glasgow. Triumf Borkowskiego w Athlone

Mityngi lekkoatletyczne w Europie

Adam Kszczot w biegu na 800 metrów podczas mityngu cyklu World Athletics Indoor Tour w Glasgow zajął pierwsze miejsce.

Armando Duplantis w Emirates Arenie skoczył na 6.18 i tym samym poprawił własny rekord świata. Kilka dni temu w mityngu w Toruniu miał o 1 centymetr mniej.

Kszczot wygrał z czasem 1:46.34 i prowadzi w World Athletics Indoor Tour.

W Glasgow Justyna Święty-Ersetic zajęła drugie miejsce z czasem 51.68. Czwarta była Iga Baumgart-Witan z 53.97.

Drugi wynik w karierze, tj. 3:37.13 osiągnął drugi w biegu na 1500 metrów Marcin Lewandowski. Wygrał Bethwell Birgen – 3:36.22.

W finałowym biegu na 60 metrów przez płotki czwarta była Klaudia Siciarz (8.16), a piąta Angelika Węgierska (8.23).

Angelika Cichocka Mistrzyni Europy z 2016 roku dobiegła na czwarte miejsce, czym poprawiła z czasem 2:40.18 rekord życiowy w biegu na 1000 metrów. Zwyciężyła, z najlepszym rezultatem na świecie 2:33.47, Laura Muir.

Szwed Armand Duplantis w skoku o tyczce pokonał 6.18 i o centymetr poprawił własny rekord świata!

Czwarty w konkursie Paweł Wojciechowski osiągnął 5.65. Piąty był Robert Sobera (5.50).

Triumf Mateusza Borkowskiego na 600 m w Athlone

Mateusz Borkowski wygrał w biegu na dystansie 600 m rozegranym podczas AIT Grand Prix (z cyklu European Athletics Indoor Premium Permit Meetings) w irlandzkim Athlone.

Zawodnik RKS Łódź z czasem 1:17.40 ustanowił rekord życiowy, został liderem tegorocznych tabel europejskich i awansował na czwarte miejsce w historii w Polsce. Drugi na mecie był wicemistrz Irlandii Zak Curran 1:17.66 i trzeci Brytyjczyk Guy Learmonth 1:17.77.

Sylwester Bednarek czwarty w Bańskiej Bystrzycy

Sylwester Bednarek (RKS Łódź) zajął czwarte miejsce na halowych zawodach w Bańskiej Bystrzycy skacząc na wysokość 2.28.
Kilka dni temu w Czechach uzyskał 2.30. Kubańczyk Luis Zayas był pierwszy, który podobnie jak drugi w zawodach Bahamczyk Jamal Wilson skoczył 2.33.