MOTOSPORT

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2019. Kuba Przygoński powalczy w przedostatniej rundzie

Driftingowe Mistrzostwa Polski

Kuba Przygoński wraca do rywalizacji w Driftingowych Mistrzostw Polski, po zwycięstwie w ostatniej rundzie, rozgrywanej w Czechach.

Tym razem zmagania najlepszych polskich drifterów po raz pierwszy będzie można oglądać na Autodromie Pomorze w Pszczółkach. Przedostatnia odsłona cyklu odbędzie 17 i 18 sierpnia.

Po zeszłotygodniowym Hungarian Baja Kuba Przygoński wraca do kraju, aby po raz kolejny rywalizować w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Zawodnik ORLEN Team po zwycięstwie w Czechach zajmuje pozycję wicelidera klasyfikacji.
Areną zmagań w DMP po raz pierwszy będzie Autodrom Pomorze, nieznany do tej pory nie tylko Kubie Przygońskiemu, ale i pozostałym zawodnikom.

– Tor ma zabawną nazwę Pszczółki. Nigdy się tam nie ścigałem, do tej pory też nie odbywały się tam Mistrzostwa Polski, więc to będzie nowy obiekt dla wszystkich, co jest fajnym wyzwaniem. Trzeba będzie szybko zaadaptować się do nowych warunków i od razu dobrze ustawić samochód. Mamy dobrą sytuację w klasyfikacji generalnej i musimy walczyć do końca. Ostatni miesiąc spędziłem w samochodzie dakarowym. Teraz wracam do samochodu driftowego i oczywiście planuję dać z siebie wszystko i jak najlepiej pojechać – powiedział przed zawodami kierowca ORLEN Team.

Weekendowa rywalizacja będzie przedostatnią rundą Driftingowych Mistrzostw Polski. Pierwszą pozycję w klasie PRO utrzymuje Paweł Borkowski. Kuba Przygoński traci do lidera zaledwie 3,5 punktu. Zmagania 5. rundy DMP odbędą się w sobotę i niedzielę, 17 i 18 sierpnia. W sobotę na Autodromie Pomorze odbędzie się sesja treningowa i kwalifikacje w kategoriach PRO i PRO2. Niedziela stanie się dniem najważniejszych wydarzeń weekendu, którymi są jazdy w parach i walka o zwycięstwo.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button