POLSKA

„Don Stanislao”. Kardynał Stanisław Dziwisz oskarżony o tuszowanie skandali pedofilskich

"Don Stanislao" - kardynał Stanisław Dziwisz

Europoseł Lewicy Łukasz Kohut złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kard. Dziwisza.

TVN24 wyemitował dokument „Don Stanislao”. Kościół od dawna mierzy się z pedofilstwem w swoich szeregach.

„Składam doniesienie do prokuratury na kardynała Dziwisza o możliwości popełnienia przestępstwa poplecznictwa art. 239 KK oraz niezawiadomienie organów ściągania o popełnieniu przestępstw wykorzystania seksualnego dzieci art. 240 KK” – Kohut.


Stanisław Dziwisz mógł tuszować nie tylko polskie, a i światowe skandale pedofilskie.

W 1998 roku legioniści Chrystusa zorganizowali i sfinansowali przyjęcie na kilkaset osób w jednym z rzymskich hoteli z okazji rocznicy święceń biskupich Stanisława Dziwisza.

Partia Razem i poseł Gdula chcą odebrania kardynałowi honorowego obywatelstwa Krakowa!

Przestępstwo pedofilii nie powinno ulegać przedawnieniu – Lewica (fot. Lewica)

Księża oskarżani o czyny pedofilskie oraz tuszujący ten proceder hierarchowie powinni odpowiedzieć przed świeckimi sądami. Przestępstwo pedofilii nie powinno ulegać przedawnieniu – Lewica

„Żądamy natychmiastowej reakcji wymiaru sprawiedliwości, wejścia do diecezji oraz Episkopatu Polski i przeszukania wszelkich archiwów kościelnych, w celu pozyskania informacji o przestępstwach pedofilskich oraz o próbach ich tuszowania. Każdy biskup oraz ksiądz oskarżany o popełnienie przestępstwa na tle seksualnym, powinien odpowiedzieć przed świeckim sądem.

Pomimo wielu doniesień medialnych oraz raportów na ten temat, polska prokuratura nie zrobiła nic, aby wyjaśnić wszelkie kwestie związane z pedofilią wśród księży oraz kryciem sprawców tego typu przestępstw przez biskupów.

Księża oskarżani o czyny pedofilskie oraz tuszujący ten proceder hierarchowie powinni odpowiedzieć przed świeckimi sądami. Wszyscy obywatele RP powinni być równi wobec prawa. Przestępstwo pedofilii nie powinno ulegać przedawnieniu i takiej zmiany w prawie posłanki i posłowie Lewicy będą się domagać.

Lewica będzie walczyć konsekwentnie o rzeczywisty rozdział Kościoła od państwa, polski rząd musi być niezależny, a polskie państwo świeckie. Tylko w świeckim państwie kobiety będą miały zagwarantowane swoje prawa, a księża pedofile będą właściwie osądzani.

Joanna Senyszyn podczas konferencji prasowej powiedziała:

„Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Episkopat Polski tak właśnie się zachowuje? Dzieje się tak, ponieważ w Episkopacie Polski prawie wszyscy biskupi są umoczeni w ukrywanie afer pedofilskich. Za tym wszystkim stoi Jan Paweł II, wszyscy ci ludzie są jego nieodrodnymi wychowankami. Jan Paweł II przez prawie cały swój pontyfikat utrzymywał w mocy instrukcję, która nakazywała ukrywać przestępstwa pedofilskie oraz księży, którzy się ich dopuścili. Instrukcja ta nakładała automatyczną ekskomunikę na ujawniających te przestępstwa. Skoro była taka instrukcja, to nic dziwnego, że polscy biskupi się do niej stosowali, trudno się dziwić, skoro Kościół jest strukturą hierarchiczną.

Kardynał Dziwisz jest kozłem ofiarnym, którego nie należy absolutnie żałować. Łatwo jest teraz wszystko na niego zwalać, skoro ciągle chcemy żyć w przeświadczeniu, iż Jan Paweł II był święty. Nie tylko nie był święty, ale spośród współczesnych papieży, dokonał największych szkód w Kościele.

Odpowiedzialność spada na Jana Pawła II, który powinien być pozbawiony świętości.”

Anna-Maria Żukowska podczas konferencji prasowej powiedziała:

„Kardynał Dziwisz kłamał, mówiąc, że nic nie wiedział, że nikt mu o niczym nie donosił, a księdza Isakowicza Zalewskiego to on na oczy nie widział. Kardynał Dziwisz jest współodpowiedzialny za krycie przestępców w łonie Kościoła katolickiego.

Lewica posprząta po Kościele katolickim. Lewica rozdzieli państwo od Kościoła. Lewica doprowadzi do tego, iż nie będzie przedawnienia przestępstw pedofilii. Wszyscy ci, którzy gwałcili małe dzieci, molestowali chłopców i dziewczynki, tym samym niszcząc im życie poniosą za to odpowiedzialność.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button