TRÓJMIASTO

Gdańsk. Motorniczy przewoził pasażerów. Miał przy sobie marihuanę

Trójmiasto

Policjanci zatrzymali pracownika komunikacji publicznej, który miał przy sobie marihuanę.

W chwili zatrzymania był w pracy. 28-latkowi pobrano krew do badań na obecność narkotyków. Motorniczy tramwaju najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Zatrzymanemu grożą 3 lata więzienia.

Podczas swojej pracy kryminalni z komisariatu w Nowym Porcie zdobyli informację, że 28-letni mieszkaniec Gdańska ma przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą, dokładnie sprawdzili zdobyte informacje oraz ustalili, gdzie mężczyzna przebywa. Dodatkową, bardzo ważną informacją było to, że mężczyzna może prowadzić pojazd przewożący pasażerów. Kryminalni pojechali na jeden z przystanków w Nowym Porcie, tam wylegitymowali mężczyznę i przeprowadzili kontrolę. Podczas czynności policjanci znaleźli przy 28-latku marihuanę, co potwierdziło badanie policyjnym testerem narkotykowym. Kilkanaście gramów zabezpieczonych narkotyków funkcjonariusze przekazali do dalszych badań biegłemu sądowemu, który określi ich rodzaj oraz ilość. Dodatkowo mężczyźnie pobrano krew do badań na obecność narkotyków w organizmie. W trakcie kontroli w pojeździe nie było pasażerów.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 28-letni mieszkaniec Gdańska najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Kryminalni nadal pracują nad sprawą i szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat więzienia. Za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków grożą 2 lata więzienia, utrata uprawnień do kierowania, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button