KIELCE

Dominik Tarczyński z PiS: Bogdan Wenta trenował pałowanie na głowach Polaków

Wybory 2018 - Kielce

Poseł Dominik Tarczyński z PiS napisał na Twitterze, że Bogdan Wenta jest byłym członkiem ZOMO.

Kandydat na prezydenta Kielc Bogdan Wenta złożył pozew przeciwko tym słowom.

Tarczyński napisał na Twitterze:

„Bogdan Wenta europoseł PO rzucił polskim paszportem i przyjął niemieckie obywatelstwo aby służyć Niemcom za marki i euro, okazuje się być także byłym członkiem ZOMO! Teraz kandyduje na prezydenta Kielc. Oto wysportowany Niemiec, który trenował pałowanie na głowach Polaków. Dno”.

Instytut Pamięci Narodowej oświadczył, że obecny europoseł był w kadrze Milicji Obywatelskiej, ale było to związane tylko z pracą zawodnika w „milicyjnym” gdańskim klubie sportowym.

Wenta oświadczył, że latach 1977-1989 był zawodnikiem klubu GKS Wybrzeże Gdańsk. Był też dwukrotnie zweryfikowany przez IPN, tj. w 2007 roku przed odznaczeniem Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski wręczonym przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego i w 2014 roku przed zostaniem posłem do Parlamentu Europejskiego.

Bogdan Wenta jest m.in. byłym piłkarzem ręcznym, reprezentantem i selekcjonerem Polski.

W 2014 r. został wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego.

W wyborach na prezydenta Kielc startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

Wenta napisał na FB:

„Gdybym mógł cofnąć czas, pokierowałbym swoim życiem w dokładnie ten sam sposób. Mam to, czego nikt mi nie zabierze: szczęśliwą rodzinę, największe z możliwych sukcesów sportowych na koncie oraz szczególnie dla mnie ważny Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany przez Świętej Pamięci Prezydenta Polski – Profesora Lecha Kaczyńskiego. Jestem też przekonany, że mam odpowiednią wiedzę, umiejętności i doświadczenie by podjąć się nowego wyzwania. Dlatego dziś z podniesionym czołem, ale i wielką pokorą proszę kielczan o zaufanie i poparcie w wyborach prezydenta Kielc. Czuję się tak jak i Wy dumnym mieszkańcem naszego ukochanego miasta. Tego wszystkiego nie pozwolę sobie odebrać i Was też zachęcam do walki o to, co dla Was najważniejsze!”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button