ŚWIAT

Doha. Spotkanie Andrzeja Dudy z polskimi żołnierzami

Katar

W Dosze Prezydent Andrzej Duda spotkał się z polskimi żołnierzami z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku stacjonującymi w bazie Al Udeid.

Służy tu ponad 200 żołnierzy, którymi dowodzi płk Mariusz Janikowski. Polscy żołnierze współdziałają z naszymi sojusznikami m.in. ze Stanów Zjednoczonych, aby zapewnić możliwy poziom stabilności w regionie.

Obecna zmiana sformowana jest przez 12. Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną, a trzon kontyngentu stanowią żołnierze z 5. Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa.

Istotnym wydarzeniem dla rozwoju współpracy wojskowej z Katarem była decyzja Prezydenta Andrzeja Dudy o skierowaniu od 20 czerwca 2016 roku polskiego kontyngentu wojskowego do udziału w operacjach wspierających działania międzynarodowej koalicji na rzecz walki z tzw. Państwem Islamskim („Inherent Resolve”). Główne jego siły stacjonują w Iraku, natomiast elementy pomocnicze w Jordanii i Katarze. Polscy oficerowie realizują zadania w katarsko–amerykańskiej bazie lotniczej Al Udeid, głównie w ośrodku dowodzenia działaniami lotniczymi (CAOC).

To kolejna „wycieczka” pisowskiego prezydenta na koszt podatników. Jeszcze rok… W dodatku, zabierając ze sobą jakieś dziennikarzyny z pseudotworów. Żenujące! Oto przykład:

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button