POLSKA

Czy Jacek Kurski miał koronawirusa i poleciał na Eurowizję Junior? Cudowne ozdrowienie-c?! Pomieszanie z poplątaniem

Zamieszanie wokół prezesa TVP

Ciąg dalszy sprawy związanej z prezesem TVP Jackiem Kurskim i jego testami na obecność wirusa Covid-19.

Oświadczenie CSK MSWiA w związku z publikacją zamieszczoną na stronie jednego z portali pt. „Jacek Kurski miał koronawirusa. Mimo to poleciał na Eurowizję Junior”

„W związku z publikacją zamieszczoną na stronie …, w którego treści podano, iż Pan Jacek Kurski na pięć dni przed wyjazdem na konkurs Eurowizja Junior do Paryża w dniu 19 grudnia 2021 r. „w warszawskim szpitalu MSWiA otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS- Cov2”, za zgodą Pana Jacka Kurskiego informujemy:

W dniu 14 grudnia 2021 r. w CSK MSWiA rzeczywiście zostało wykonane badanie metodą rtPCR z oceną cykli detekcji próbki pobranej od Pana Jacka Kurskiego. Badanie to zostało wykonane po okresie aktywnej fazy choroby w celu potwierdzenia statusu ozdrowieńca tzn. czy wydalane jeszcze RNA wirusa (fragmenty łańcucha RNA) jest czy też nie jest patogenne (zaraźliwe). Interpretacja wyniku badania RT-PCR o treści „wykryto RNA wirusa SARS – CoV-2” wskazuje na późny okres po infekcji COVID-19, tj. wykrycie genomu wirusa pomiędzy 30 a 35 cyklem badania. Powyższe miało korelację z obrazem klinicznym oraz wywiadem jak i również ujemnymi wynikami testów antygenowych przeprowadzonych u Pana Jacka Kurskiego. Z uwagi na fakt, że całość obrazu klinicznego Pacjenta wskazywała na okres ozdrowieńczy COVID-19, w dniu 15 grudnia 2021 r. CSK MSWiA zwrócił się do PSSE w Warszawie z wnioskiem o zakończenie okresu izolacji Pacjenta z uwagi na uznanie go za ozdrowieńca, co nastąpiło w dniu 15 grudnia 2021 r.

Mając powyższe na uwadze, badanie przeprowadzone w dniu 14 grudnia 2021 r. w CSK MSWiA nie może być podstawą do twierdzenia, iż Pan Jacek Kurski w dniu 19 grudnia 2021 r. miał koronarwirusa.”

Czy to oświadczenie ktoś rozumie? Widać tutaj zagmatwane na siłę „brak rozumowania”.

Przypominamy.

12 grudnia Kurski przyjechał do szpitala MSWiA na test, bo miał kontakt z chorym na SARS-CoV-2. Badanie to nie wykazało zakażenia. Dwa dni później wykonał kolejny test metodą PCR i wtedy wykryto tego wirusa.

Wówczas Kurski powinien udać się na 10-dniową izolację domową.

ZOBACZ WIĘCEJ: Paryż. Zarażony covidem Jacek Kurski poleciał na Eurowizję Junior. Adam Szłapka zawiadamia prokuraturę

Jeśli 14 grudnia wykryto u niego koronawirusa to jakim „cudem” dzień później został ozdrowieńcem?! Teraz pojawia się mnóstwo komentarzy typu: jak uzyskać status ozdrowieńca w jeden dzień, po pozytywnym teście?

Oświadczenie Jacka Kurskiego:

„W związku z oszczerczą publikacją … sugerującą, że stawiam się ponad prawem, lekceważę procedury i stwarzam zagrożenie, informuję, że 14.12.21 po przejściu infekcji SARS Cov-2, w wyniku badań i obowiązujących procedur med. uzyskałem status ozdrowieńca.

Diagnozę i fakty potwierdza oficjalne stanowisko Szpitala MSWiA. Portal … dla oszczerczego ataku politycznego posunął się do złamania tajemnicy lekarskiej, wykradzenia tajnych danych o zdrowiu i bezmyślnej, antynaukowej interpretacji tych danych. To czyny bandyckie i kryminalne.

W związku z oszczerstwami pozywam … o odszkod. na cel społeczny, a w zw. z przestępstwem pko danym osob. (art. 107 ust.), bezprawnym uzyskaniem (art. 267 KK) i ujawnieniem informacji (art. 266 par. 1 KK) bezzwłocznie skieruję zawiadomienie do prokuratury.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

2 komentarzy

  1. Co z dwoma negatywnymi testami w 24-godzinnym odstępie? Chyba takie trzeba uzyskać przed uzyskaniem statusu ozdrowieńca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button