LOTNICZE NEWSYPODRÓŻE

Covid-19. Granica Islandii dla zaszczepionych podróżników otwarta

Koronawirus na świecie

Islandia jest teraz otwarta dla wszystkich w pełni zaszczepionych podróżników, a także dla osób, które wcześniej przeszły infekcję COVID-19.

Od dziś wszyscy podróżni – niezależnie od pochodzenia – mogą odwiedzić Islandię, jeśli po przybyciu na lotnisko w Keflavíku mogą okazać ważne zaświadczenie o pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19 lub zaświadczenie o wcześniejszym zakażeniu koronawirusem.

Uwaga: chociaż Islandia przyjmuje zaszczepionych gości spoza strefy Schengen (która obejmuje Stany Zjednoczone i Kanadę), dalsze podróże z Islandii do reszty Europy nie są obecnie dozwolone dla mieszkańców spoza strefy Schengen.

Świadectwa szczepień przeciwko COVID-19 spełniające wymagania określone przez Głównego Epidemiologa

Świadectwa szczepień są uznawane szczepionkami zatwierdzonymi przez Europejską Agencję Leków (EMA). Certyfikaty są akceptowane, jeśli pochodzą z krajów należących do lub spoza obszaru EOG:

1. Comirnaty; Pfizer-BioNTech
2. Szczepionka COVID-19 Moderna
3. Szczepionka COVID-19 AstraZeneca
4. Szczepionka COVID-19 Janssen

Wymagania dotyczące wjazdu dla niezaszczepionych podróżnych do Islandii do 30 kwietnia 2021 r

Wymagania wstępne: testy COVID-19 i kwarantanna

Jeśli posiadasz dowód pełnego szczepienia lub wcześniejszej infekcji COVID, jesteś zwolniony z zasad testowania COVID i kwarantanny.

Pozostali pasażerowie wymagają negatywnego testu PCR przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Islandii w ciągu 72 godzin przed wylotem. Uwaga: wymóg negatywnego testu PCR jest dodatkiem do wymogu dla pasażerów przylatujących poddanych podwójnej kontroli i 5-6-dniowej kwarantannie między testami.

Wymagania dotyczące wjazdu na Islandię dla niezaszczepionych podróżnych od 1 maja 2021 roku

Od 1 maja 2021 r. islandzkie środki kontroli granicznej zostaną dostosowane do systemu kodowania kolorami „sygnalizacji świetlnej” przy użyciu cotygodniowych danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Wymagania dotyczące wjazdu będą się różnić w zależności od kraju wylotu każdego pasażera.

Islandia. Kategorie ryzyka danego kraju po 1 maja (fot. government.is)
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button