LUBLIN

Chełm. Rodzice znęcali się nad trójką dzieci

Lubelskie

Dozór policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania, zastosowała prokuratura wobec rodziców, którzy znęcali się nad trójką dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Policjanci zatrzymali małżeństwo w związku ze zgłoszoną interwencją. Dzieci przekazane zostały pod opiekę personelu placówki opiekuńczo-wychowawczej. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości w gminie Chełm (woj. lubelskie). Skierowani na miejsce policjanci zastali tam kobietę w wieku 25 lat i 30-letniego męża. Oboje byli pod działaniem alkoholu.

Pod ich opieką przebywało troje małoletnich dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Pomimo nocnej pory dzieci jeszcze nie spały. W domu panował bałagan i było zimno. Na miejsce dotarł personel medyczny. Po badaniach okazało się, że dzieci nie wymagały hospitalizacji. Zostały przekazane pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Policjanci zatrzymali małżeństwo. Ustalili, że dzieci były ofiarami przemocy domowej polegającej na zaniedbywaniu przez rodziców. Oboje zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem zbliżania się do dzieci i kontaktowania z nimi.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button