KOSZYKÓWKA

NBA. Wysoka przegrana San Antonio Spurs. 146 punktów straty z New Orleans Pelicans. 25 minut Sochana

Basketball

W niedzielę San Antonio Spurs rozegrali trzeci z rzędu mecz przed własną publicznością.

Ostrogi musiały uznać wyższość faworyzowanych New Orleans Pelicans, którzy wygrali 146:110.

Jeremy Sochan spędził na parkiecie 25 minut. W tym czasie odnotował pięć punktów, cztery asysty, trzy zbiórki oraz jeden przechwyt.

Od początku spotkania Spurs mieli problemy z rzutami z dystansu. W pierwszej kwarcie podopieczni Gregga Popovicha trafili tylko jeden z dziesięciu rzutów za trzy, co pozwoliło Pelicans odskoczyć z wynikiem (33:22). W drugiej odsłonie dotrzymali tempa rywalom z Nowego Orleanu (Pels prowadzili 61:51).

W przerwie spotkania San Antonio Spurs po raz kolejny odsłonili koszulkę z numerem dziewięć i nazwiskiem Tony’ego Parkera, która wisi pod kopułą hali Frost Bank Center. To uhonorowanie legendy klubu, która w sierpniu tego roku trafiła do Koszykarskiej Galerii Sław im. Naismitha.

Obraz gry po przerwie przypominał początek meczu, a trzecia kwarta w dużej mierze przesądziła o losach spotkania. Zawodnicy Spurs znów mieli problem ze skutecznością, co przy świetnej dyspozycji m.in. Brandona Ingrama czy Ziona Williamsona pozwoliło Pelicans na powiększenie prowadzenia (105:78). Gospodarze nie byli już w stanie nawiązać walki w tym spotkaniu.

Najwięcej punktów dla Spurs zdobył Victor Wembanyama, który do 17 punktów dołożył 13 zbiórek. Wchodzący z ławki Julian Champagnie odnotował z kolei 15 „oczek”. Po stronie Pelicans świetnie wypadł CJ McCollum, autor 29 punktów.

Sochan do Vassella i wsad

Kolejna asysta Jeremiego

Najlepsze akcje Spurs przeciwko Pelicans

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

19/20 grudnia (noc z wtorku na środę): Milwaukee Bucks – San Antonio Spurs godz. 2:00

21/22 grudnia (noc z czwartku na piątek): Chicago Bulls – San Antonio Spurs godz. 2:00

23/24 grudnia (noc z soboty na niedzielę): Dallas Mavericks – San Antonio Spurs godz. 2:30

26/27 grudnia (noc z wtorku na środę): San Antonio Spurs – Utah Jazz godz. 2:00

28/29 grudnia (noc z czwartku na piątek): Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs godz. 4:00

Jeszcze trzy mecze Spurs na żywo bez zarywania nocy!

W tym sezonie aż pięć razy Spurs rozgrywają mecze w niedzielne popołudnia, abyśmy my w Europie mogli obejrzeć ich występ na żywo. Spotkanie z Pelicans było drugim takim w bieżących rozgrywkach.

5 listopada (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Toronto Raptors 116:123 (po dogrywce)

17 grudnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans 110:146

7 stycznia (niedziela) godz. 19:00: Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs

15 stycznia (poniedziałek) godz. 21:30: Atlanta Hawks – San Antonio Spurs

14 kwietnia (niedziela) godz. 21:30: San Antonio Spurs – Detroit Pistons