KONCERTY

Charyzmatyczny wiolonczelista HAUSER z 2Cellos zagra w Warszawie

HAUSER w Warszawie

HAUSER znany z chorwackiego duetu 2Cellos wraca do Polski w ramach swojego autorskiego projektu.

Ten charyzmatyczny wiolonczelista już dwukrotnie porwał publiczność w naszym kraju. Teraz, w ramach nowej trasy koncertowej, wystąpi z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej 31 maja 2020 roku na Torwarze w Warszawie.

HAUSER to doskonale znany w Polsce wiolonczelista ze znakomitego duetu 2Cellos, który tworzą Stjepan Hauser i Luka Sulic. W 2011 roku zespół szturmem wdarł się na światowy rynek muzyczny coverując takie gwiazdy jak: Michael Jackson, czy Kurt Cobain z Nirvany. Jako pierwszy, twórczością duetu zainteresował się Sir Elton John, który zaprosił duet 2Cellos na wspólne tournée. Wystąpili między innymi w łódzkiej Atlas Arenie w 2012 roku. Pierwszy, samodzielny koncert 2Cellos w Polsce odbył się w listopadzie 2017 roku i wyprzedał się pół roku przed terminem! Najnowsze dokonania zespołu doskonale sprawdziły się także podczas meczu finałowego ligi mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Liverpoolem, który odbył się 26 maja 2018 roku. Brawurowo zagrany cover „Seven Nation Army” na stadionie w Kijowie, rozgrzał zgromadzonych kibiców. Stjepan i Luka od niedawna grają samodzielnie, co nie znaczy, że pożegnali się już z koncertowaniem w duecie. Na razie jednak każdy z wiolonczelistów pracuje na własny rachunek. W obecnej drodze zawodowej Stjepan postanowił zrezygnować z używania imienia i występuje jako HAUSER.

Jest to wykształcony muzyk klasyczny. Ukończył Royal Northern Collego of Music w Manchesterze. Brał udział w poważnych konkursach instrumentalnych o randze światowej. W jednym z wywiadów powiedział, że zanim rozpoczął karierę „grał klasyczną muzykę dla babć”. Dzisiaj znany jest na całym świecie, grając zarówno największe hity muzyki rockowej, popowej, filmowej czy metalowej, jak również kompozycje najpopularniejszych klasycznych twórców, a jego karierę śledzą ponad 3 miliony fanów na Facebooku i Instagramie. HAUSER to prawdziwe zwierzę sceniczne! Przed publicznością prezentuje się jako gejzer energii: skacze, biega, tańczy, a nawet tarza się po podłodze, nie wypuszczając wiolonczeli z rąk! Potrafi być też ujmujący, czarujący i pociągający grając delikatne dźwięki w towarzystwie długonogich, pięknych piosenkarek i pianistek.

Wydarzenie z udziałem HAUSERA i Orkiestry Beethovenowskiej odbędzie się 31 maja 2020 roku w hali COS Torwar w Warszawie.

Bilety na warszawski koncert HAUSERA właśnie trafiły do sprzedaży. Dla największych fanów artysty dostępne są także specjalne pakiety Meet & Greet. Obejmują one:
– spotkanie z muzykiem
– bilet na najlepsze dostępne miejsce w sektorze Platinum
– podpisanie zdjęcia
– pamiątkowy laminat ze smyczą
Cena pakietu wynosi 1219 zł.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button