INNEWODNY

Champion Race w Pau. Pasiut najlepszy, Zwolińska trzecia w C-1

Slalom kajakowy

Kolejny świetny występ w ramach przygotowań do sezonu zanotowali reprezentanci Polski w slalomie kajakowym.

W środowym Champion Race w Pau najlepszy w konkurencji K-1 był Michał Pasiut, a trzecie miejsce w C-1 kobiet zajęła Klaudia Zwolińska.

Ostatnie dni są niezwykle udane dla polskich slalomistów. W weekend, w pierwszych zawodach z cyklu Pyrenees Cup w hiszpańskim La Seu D’Urgell trzecie miejsce w konkurencji C-1 zajął Kacper Sztuba, czwarty w K-1 mężczyzn był Dariusz Popiela, a w półfinale męskiego kayak crossu znalazł się Mikołaj Mastalski.

Klaudia Zwolińska (fot. Łukasz Gągulski/PAP/PZKaj)

W środę w prestiżowych zawodach Champion Race we francuskim Pau błyszczeli inni nasi reprezentanci. Znakomicie w rywalizacji kajakarzy spisał się Michał Pasiut. Zawodnik AZS AWF Kraków nie miał sobie równych w finale i stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za pierwszą trójką męskiego K-1 znalazł się Mateusz Polaczyk, a dziewiątą lokatę zajął Popiela. W C-1 mężczyzn na dwunastej pozycji uplasował się natomiast Sztuba. W kobiecych konkurencjach tradycyjnie najlepiej zaprezentowała się Klaudia Zwolińska. Liderka polskiej reprezentacji była trzecia w C-1 (ósme miejsce Aleksandry Stach), a w K-1 została sklasyfikowana na ósmej pozycji (jedenasta była Dominika Brzeska).

– Rozkręcamy się z przejazdu na przejazd i wierzymy, że to dopiero początek naszych świetnych startów w tym sezonie – mówił Jakub Chojnowski, trener główny reprezentacji Polski w slalomie kajakowym i kayak crossie.

W najbliższy weekend szykuje się kolejna dawka ścigania na torze w Pau. Na sobotę i niedzielę zaplanowano drugą część tegorocznego Pyrenees Cup. Przypomnijmy, iż przed rokiem w klasyfikacji generalnej C-1 kobiet zwyciężyła Stach, a na podium uplasowali się również Zwolińska (K-1), Grzegorz Hedwig, Sztuba (obaj C-1) i Jakub Brzeziński (kayak cross).

Champion Race w Pau. Slalom kajakowy (fot. PZkaj)

Wyniki finałów Champion Race w Pau

Kobiety

K-1 – 1. Leire Goni de Virgala (Hiszpania), 2. Romane Prigent, 3. Emma Vuitton (obie Francja) (…) 8. Klaudia Zwolińska, 11. Dominika Brzeska

C-1 – 1. Mallory Franklin (Wielka Brytania), 2. Viktoriia Us (Ukraina), 3. Klaudia Zwolińska (Polska) (…) 8. Aleksandra Stach

Mężczyźni

K-1 – 1. Michał Pasiut (Polka), 2. Benjamin Renia, 3. Anatole Delassus (obaj Francja), 4. Mateusz Polaczyk, 9. Dariusz Popiela

C-1 – 1. Miquel Trave (Hiszpania), 2. Adrien Fischer (Francja), 3. Liam Jegou (Irlandia) (…) 12. Kacper Sztuba

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button