POLSKA

Brutalny atak na policjantkę i policjanta. Ojciec i syn zatrzymani [WIDEO]

Świdniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

Świdniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych.

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje Sąd.

12 września br. ok. godz. 18:00 świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do Pastuchowa w gminie Jaworzyna Ślaska. Powodem wezwania było naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn.

Materiał dowodowy w postaci zapisu wideo, którym dysponujemy, ukazuje, z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci, pomimo tego jeden z mężczyzn – 47-latek został zatrzymany na gorącym uczynku.
Drugi z mężczyzn 25-latek zbiegł z miejsca interwencji, ale bezpośrednio po zdarzeniu również został zatrzymany. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty.


– Sprawy zatrzymani. Ojciec z synem – w mojej ocenie za czynną napaść na policjantkę i policjanta tymczasowy areszt a w dalszej kolejności surowa kara i pozbawienie wolności. Inaczej tego sobie nie wyobrażam – napisał na Twitterze rzecznik prasowy policji Mariusz Ciarka.

Obu zatrzymanym mężczyznom grozi odpowiedzialność karna w związku z art. 223 kk. tj. czynna napaść na funkcjonariusza publicznego, zagrożona karą do 10 lat pozbawianie wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button