ŁÓDŹ

Brutalne zabójstwo 16-latki na oczach bliskich. Nożownik zatrzymany

Policjant poza służbą zatrzymał mężczyznę podejrzanego o zabójstwo

Łowicki funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę mającego związek z tragiczną śmiercią 16-latki, krótko po zdarzeniu.

Zarówno jego szybka reakcja jak i ogromne doświadczenie pomogły w ujęciu 22-latka, któremu grozi dożywocie.

22-letni Eryk S. zaatakował nożem 16-latkę z Dzierzgowa pod Łowiczem (woj. łódzkie). Karolinę nie udało się uratować pomimo natychmiastowego wezwania pomocy.

Gdy dziewczyna kosiła trawę, wtedy to mężczyzna kilkakrotnie ugodził ją nożem. Świadkami tego brutalnego ataku byli jej brat, ojciec i babcia.

Po przesłuchaniu w niedzielę wieczorem 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Nie odpowiadał na pytania śledczych i nie przyznał się do winy. Był trzeźwy po jego zatrzymaniu. Prawdopodobnie powodem zbrodni było rozstanie pary.

Do zdarzenia doszło 18 lipca 2020 roku po godzinie 14-tej. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, będąc w czasie wolnym od służby jadąc drogą krajową nr 70a prywatnym samochodem, zauważył idącego drogą w przeciwnym kierunku młodego zakrwawionego mężczyznę. Niezwłocznie skontaktował się z dyżurnym, pytając czy w pobliżu nie doszło do jakiegoś zdarzenia. Po uzyskaniu informacji, że w pobliskiej miejscowości chwilę wcześniej doszło prawdopodobnie do zabójstwa i sprawca zbiegł, policjant zawrócił. Zatrzymał się przy mężczyźnie i z zachowaniem wszystkich środków ostrożności nawiązał z nim rozmowę. Wezwał go do zatrzymania się, ten jednak nie reagował. Następnie pod pretekstem udzielenia mu wsparcia, obezwładnił, zatrzymał go aż do momentu przybycia policjantów.

Podkomisarz Krzysztof Romanowski jest oficerem z 17-letnim stażem służby, obecnie pracuje na stanowisku dyżurnego. Jego ogromne doświadczenie i zdecydowana postawa doprowadziły do zatrzymania tuż po tragedii mężczyzny, mającego związek ze śmiercią 16-latki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button