Brisbane. United Cup. Hurkacz i Linette pokonali Szwajcarów. Polska powalczy z Włochami o półfinał

Australia

Turniej tenisowy United Cup rozkręcił się w najlepsze w Brisbane.

We wtorek Hubert Hurkacz grał z Szwajcarem Stanem Wawrinkiem.

Polak pokonał trzykrotnego mistrza turniejów wielkoszlemowych 7:6 (7-5), 6:4.

Wrocławianin – 10. tenisista świata – pomimo trudności w pierwszym secie ostatecznie wygrał z 25-latkiem.

Następnie Magda Linette także triumfowała z Helwetką Jil Teichmann. Poznanianka dała radę rywalce dopiero w trzecim, dominującym secie 5:7, 6:4, 6:1.

Poniedziałkowe wyniki:

• Iga Świątek – Belinda Bencic 6:3, 7:6 (7:3)
  • Daniel Michalski – Marca-Andreą Hueslerem 3:6, 2:6

Zatem reprezentacja Polski wygrywa ze Szwajcarią 3:2 w ramach meczu w United Cup.

Dzisiaj został do rozegrania jeszcze mikst Świątek/Hurkacz – Bencic/Wawrinka.

Alicja Rosolska i Kacper Żuk przegrali z Beliną Bencic i Markiem-Andreą Hueslerem (5:7, 2:6).

Na korcie mieli pojawić się Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Po zwycięstwie Magdy Linette sztab polski zdecydował, żeby dać odpocząć naszym najlepszym tenisistom przed meczem z Włochami.

Reprezentacja Polski zwyciężyła w grupie B i awansowała do kolejnej fazy.

4 stycznia biało-czerwoni zmierzą się ze zwycięzcą grupy E, tj. z Włochami także w Brisbane o półfinał (6 i 7 stycznia). 8 stycznia Sydney czeka na cztery najlepsze ekipy, które będą walczyły w finale.