SPORTY WALKI

Boks. To one wywalczyły bilety na Igrzyska Olimpijskie do Paryża

Kwalifikacje olimpijskie

11 marca zapisze się w historii polskiego, żeńskiego boksu olimpijskiego.

Awans na Igrzyska Olimpijskie tego dnia wywalczyły – w serii popołudniowej Aneta Rygielska (66 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) oraz w wieczornej Julia Szeremeta (57 kg).

Po zwycięstwach Anety Rygielskiej z Irlandką Grainne Walsh i Elżbiety Wójcik z Nigeryjką Patricią Mbatą, piękny sukces zanotowała także Julia Szermeta.

W półfinale kategorii 57 kg (kwalifikowały się tylko dwie zawodniczki) pokonała Amerykankę Alyssę Mendozę 3:2, mimo że pierwszą rundę przegrała 1:4. W kolejnych Polka walczyła znakomicie i triumfowała!

Niestety nie powiodło się Natalii Kuczewskiej (50 kg), która w ćwierćfinale (z 66 i 75 kg także „bilety” zdobyły po cztery pięściarki) poniosła porażkę z Kolumbijką Victorią Valencią 0:5.

Podsumowując, we włoskim Busto Arsizio trzy nasze reprezentantki – z kadry prowadzonej przez głównego trenera Tomasza Dylaka – wywalczyły awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Na poprzednich IO, w 2021 roku w Tokio, Polskę reprezentowali: Sandra Drabik 51 kg, Karolina Koszewska 69 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg i Damian Durkacz 63 kg.

Drugie tegoroczne kwalifikacje światowe odbędą się w maju w Tajlandii.

Kwalifikacje olimpijskie: Aneta Rygielska i Elżbieta Wójcik wystąpią w Igrzyskach w Paryżu

Znakomite informacje z włoskiego Busto Arsizio, gdzie Aneta Rygielska (66 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) wywalczyły awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

W poniedziałek obie zwyciężyły w walkach ćwierćfinałowych w pierwszych światowych kwalifikacjach. Najpierw Aneta Rygielska (66 kg) wygrała z Irlandką Grainne Walsh 3:2, a następnie Elżbieta Wójcik (75 kg) wskazaniem sędziów – jednogłośnie – z Nigeryjką Patricią Mbatą.

Niestety nie udało się awansować dzisiaj Mateuszowi Bereźnickiemu (92 kg), który przegrał z Brytyjczykiem Patrickiem Brownem 0:5.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button