KATOWICEPOZOSTAŁE

Bluesowe Granie w bytomskim tramwaju

Bytomski Tramwaj Bluesowy

Tak, tak, to już 7 lat. Gramy i śpiewamy w Bytomskim Tramwaju Bluesowym.

Nadchodzi więc pora, by zaprosić wszystkich miłośników bluesowych dźwięków do „Bany pełnej bluesa”, która ponownie zagości w Bytomiu, już 7 września.

– Już po raz drugi będziemy grali i śpiewali na Placu Sikorskiego. Tegoroczna 7 edycja Blues Bany – Bytomskiego Tramwaju Bluesowego odbędzie się w pierwszą sobotę września, od godz. 12 do 18 na Placu Sikorskiego w Bytomiu.

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku trasa będzie przebiegała ul. Katowicką, Jagiellońską, Moniuszki do Placu Sikorskiego. Plac Sikorskiego będzie przystankiem początkowym jak i końcowy tej nietypowej formy muzykowania w starym wagonie tramwajowym – mówi Aleksandra Bubniak współorganizator Blues Bany – Bytomskiego Tramwaju Bluesowego.

Warto zaznaczyć, iż projekt Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro oraz Aleksandry Bubniak przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich S.A. i ZTM KATOWICE.

Nietypowa forma muzykowania w tramwaju, z każdą edycją gromadzi coraz to większe grono muzyków oraz słuchaczy. Warto zaznaczyć, iż wrzesień jest miesiącem bluesa. Dlatego też, takie wydarzenie, jakim jest Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy to świetny sposób na popularyzację bluesa nie tylko, w Bytomiu, ale również w tramwaju wśród przypadkowych pasażerów.
Szczegółowe informacje dotyczące imprezy można znaleźć na facebookowym profilu „Blues Bany” oraz na plakatach i stronie internetowej Tramwajów Śląskich S.A.
(Mateusz Wieczorek)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button