FESTIWALEKONCERTY

Biohazard pierwszą gwiazdą Pol’and’Rock Festival 2023

29. Pol’and’Rock Festival

Jurek Owsiak ogłosił pierwszy zespół, który wystąpi na 29. Pol’and’Rock Festival, na lotnisku Czaplinek – Broczyno.

To legenda amerykańskiego hardcore punka – Biohazard.

Przedstawiciel kultowej szkoły brooklińskiego hardcore-punka – Biohazard to projekt, który idealnie wpasowuje się w klimat Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Łączenie gatunków, bezpardonowe, rewolucyjne teksty i ciężkie granie. Nie będzie to pierwsza wizyta nowojorczyków w Polsce – zespół wystąpił w Warszawie w 2013 roku, w ramach trasy Vengeance is Ours.

Zespół Biohazard wystąpi na Dużej Scenie 29. Pol’and’Rock Festival, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno.

Jedna z najgłośniejszych kapel pierwszej połowy lat 90′. Projekt utworzony w Nowym Jorku w 1987 roku zakłada łączenie gatunków i mieszanie stylów z pogranicza metalu, punka i hip-hop. Zespół uważany jest także za jeden z ważniejszych prekursorów muzyki metalcore, która swój rozkwit przeżyła we wczesnych latach 00’.

Zespół, który pierwszy raz wystąpi na Pol’and’Rock Festival, obecnie występuje w składzie:

  • Billy Graziadei – wokal, gitara rytmiczna
  • Evan Seinfeld – śpiew, bas
  • Bobby Hambel – gitara prowadząca
  • Danny Schuler – perkusja

28. Pol’and’Rock Festival

28. Pol’and’Rock Festival odbył się w dniach 4-6 sierpnia 2022 r. na terenie lotniska Czaplinek-Broczyno. Ponad 40 artystów wystąpiło na dwóch scenach – Mała Scena i Duża Scena. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się spotkania z ciekawymi gośćmi, strefa warsztatowa i przestrzeń dla organizacji pozarządowych. W strefach partnerów przygotowano liczne aktywności dla festiwalowiczów. Hasłem i myślą przewodnią 28. edycji festiwalu było WOJNIE NIE, a sam festiwal przyjął formę pokojowej manifestacji i spotkania ludzi, którzy chcą sprzeciwić się wojnie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button