ZIMOWE

Biathlon. Na to czekaliśmy aż 27 lat! Jan Guńka wicemistrzem świata juniorów

Kazachstan

Jan Guńka ze srebrnym medalem Mistrzostwach Świata Juniorów w Kazachstanie.

Nowozelandczyk Campbell Wright strzelał bezbłędnie i był też szybszy na trasie i uzyskał 35,4 s przewagi nad 21-letnim Polakiem. Trzeci był Francuz Maxime Germain.

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy medal w tej konkurencji dla Polski od 1996 roku!

Dobrze wypadli w Szczuczyńsku również Konrad Badacz na 11. miejscu i Marcin Zawół na 15. pozycji. Jakub Potoniec z bezbłędnym strzelaniem 32.

W Sprincie Kobiet Anna Nędza-Kubiniec zajęła 29. miejsce, Barbara Skrobiszewska 37., Daria Gembicka 43.

Wyniki sprintu będą uwzględniane na starcie biegu na dochodzenie w niedzielę.

Więcej

Jan Guńka podczas biegu sprinterskiego na 10 km w Szczuczyńsku, wywalczył srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów.

Guńka strzelał bezbłędnie i na każdym pomiarze czasu obejmował prowadzenie. Po dotarciu na metę wszystkich zawodników, tylko jeden wyprzedził Polskiego biathlonistę. Na drugim miejscu ze stratą 35 sekund Jan Guńka wyruszy na trasę w niedzielnym biegu pościgowym. 

Dobre występy zanotowali również pozostali reprezentanci Polski. Konrad Badacz zaliczył jedną rundę karną podczas ostatniego strzału, zajmując jedenastą pozycję. Cztery lokaty niżej uplasował się Marcin Zawół z jednym niecelnym strzałem. W biegu pościgowym wystartuje również Jakub Potoniec, który z bezbłędnym występem na strzelnicy zajął 32. miejsce.

Podczas biegu sprinterskiego pań, Anna Nędza-Kubiniec z jedną karną rundą dotarła do mety na 29. miejscu. Barbara Skrobiszewska strzelała bezbłędnie, zdobywając 37. pozycję. Dwie rundy karne zaliczyła Daria Gembicka kończąc rywalizację na 47. miejscu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button