ZIMOWE

Biathlon. Kamila Żuk mistrzynią Europy w biegu pościgowym!

Biathlonowe mistrzostwa Europy w Dusznikach-Zdroju

Kamila Żuk wygrała bieg pościgowy na biathlonowych mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju.

To drugie złoto reprezentacji Polski na tej imprezie.

Kamila Żuk, która w sprincie była osiemnasta, była bezbłędna na pierwszym strzelaniu. Dzięki temu przesunęła się na dziewiąte miejsce. Jej strata dawała nadzieję na włączenie się do walki o medale – biegła 45 sekund za Kukliną.

Rosjanka obroniła prowadzenie po drugim strzelaniu. Co istotne, powiększyła na nim przewagę nad rywalkami. Drugą Emilie Kalkenberg wyprzedzała już o 23 sekund. Na szóste miejsce przesunęła się Kamila Żuk. Do Kukliny traciła już 55 sekund, ale do trzeciej Karoliny Erdal – tylko 25 sekund.

Na dobiegu do trzeciego strzelania Kuklina jeszcze powiększyła przewagę. Z pierwszego miejsca nie zepchnęła jej nawet konieczność pokonania dwóch karnych rund, ale jej przewaga była już minimalna. Goniące ją Erdal i Andersson wyprzedzała o nieco ponad 2 sekundy. Blisko była też Żuk, która po bezbłędnym strzelaniu wróciła na trasę jako szósta. Do Kukliny traciła tylko jedenaście sekund.

Na czwartej rundzie Żuk dogoniła rywalki. Czołowa piątka na ostatnie strzelanie wbiegła już razem. Tam Polka zachowała zimną krew – jako jedyna z czołówki nie zaliczyła karnej rundy. Na trasę wróciła z kilkunastoma sekundami przewagi nad rywalkami. Nie dała sobie odebrać prowadzenia do mety. Za nią finiszowały Norweżki: Erdal i Skrede.

Na trasie biegu na dochodzenie pojawiła się jeszcze jedna Polka. Magdalena Gwizdoń zaliczyła siedem pudeł i zakończyła rywalizację na 50. miejscu.

Wygrana Żuk dała reprezentacji Polski drugi złoty medal na mistrzostwach w Dusznikach-Zdroju. Wcześniej w biegu indywidualnym zwyciężyła Monika Hojnisz-Staręga.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button