POLSKA

Betlejemskie Światło Pokoju. Duda: O tej mocy najlepiej wiedzą żeglarze

Betlejemskie Światło Pokoju

Prezydent Duda razem z małżonką dostali od harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego Betlejemskie Światło Pokoju.

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięli udział również członkowie innych organizacji harcerskich i skautowych, w tym harcerze z Litwy i Londynu.

Hasłem tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Światło, które daje moc”, nawiązujące do słów Jana Pawła II wypowiedzianych na krakowskich Błoniach w 1979 r. – To światło daje moc. O tej mocy najlepiej wiedzą harcerze i żeglarze, którym światło gorejące gdzieś w ciemności przynosi nadzieję, siłę i wiarę w wytrwanie – mówił prezydent do harcerzy.

Przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego odebrali światło z rąk skautów słowackich na Krzeptówkach w Zakopanem w niedzielę rano. Stamtąd rozpoczęło swoją wędrówkę po kraju. Harcerze rozwożą je już po raz 29.

Betlejemskie Światło Pokoju po raz pierwszy zorganizowano w 1986 r. w Austrii. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Co roku chłopiec lub dziewczynka odbierają światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Później trafia ono do Wiednia, skąd uroczyście jest przekazywane mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button