INNEWODNY

Belgrad. Mistrzostwa świata w wioślarstwie. Artur Mikołajczewski z brązem

Wioślarstwo

W piątek na mistrzostwach świata w Belgradzie Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) zdobył brązowy medal w kategorii jedynek wagi lekkiej mężczyzn w wioślarstwie.

Artur Mikołajczewski (LM1x) wywalczył brązowy medal z czasem 07:47.72. Nasz zawodnik ambitnie atakował dwóch prowadzących zawodników, ale na koniec opadł nieco z sił. Złoto zdobył Szajcar Andri Stuzina (07:42.41), a srebro Włoch Niels Torre (07:44.90).

Po zawodach Mikołajczewski zapowiedział zakończenie kariery. – Tylko krowa nie zmienia zdania, ale na 99 procent był to mój ostatni wyścig w zawodowej karierze – powiedział nam zawodnik Gopła Kruszwica.

Zuzanna Jasińska (LW1x) była druga w finale B (08:37.45) i zakończyła mistrzostwa świata na ósmej pozycji.

Arkadiusz Skrzypiński (PR1M1x) zajął szóste miejsce w półfinale (11:15.09) i wystąpi w finale B.

Czwórka podwójna mężczyzn z kwalifikacją olimpijską

Dominik Czaja, Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup pewnie awansowali do finału A mistrzostw świata w Belgradzie i tym samym zapewnili sobie kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024.

Nasza czwórka podwójna mężczyzn nie zawiodła. Panowie pewnie wygrali półfinał (06:16.01) i zameldowali się w finale, który odbędzie się w sobotę (godz. 15:26).

Martyna Radosz i Katarzyna Wełna (LM2x) stoczyły walkę o awans do finału z Chinkami. Polki do ostatnich metrów atakowały, ale ostatecznie rywalki były lepsze (07:31.35). Naszym zawodniczkom zabrakło nieco ponad sekundy (07:32.82). Kwalifikację do IO z mistrzostwa świata zyska siedem osad w tej konkurencji, więc Radosz i Wełna będą musiały wygrać finał B, żeby cieszyć się z biletów do Paryża.

Jerzy Kowalski i Daniel Gałęza (LM2x) bardzo mocno zaczęli swój półfinał, po 500 metrach nawet prowadzili, ale w drugiej części dystansu osłabli i ostatecznie zajęli szóste miejsce (07:00.79). Panowie także muszą wygrać finał B, żeby uzyskać kwalifikację olimpijską.

Weronika Kaźmierczak, Zuzanna Lesner, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann (W4-) uplasowały się na piątym miejscu w półfinale (07:20.10) i także będą starały się zdobyć olimpijską przepustkę w finale B.Tak jak w przypadku wagi lekkiej, otrzyma ją tylko zwycięzca.

Mistrzostwa świata w Belgradzie: awans mężczyzn z wagi lekkiej i kwalifikacja paraolimpijska

W środę na mistrzostwach świata w Belgradzie awans do półfinału uzyskały polskie osady wagi lekkiej mężczyzn: jedynka i dwójka. Dobrze spisali się także parawioślarze. Nasz mikst wywalczył kwalifikację paraolimpijską.

Jolanta Majka i Michał Gadowski (PR2Mix2x) pewnie wygrali repasaż (08:46.25), co dało im awans do finału A i kwalifikację paraolimpijską!