MOTOSPORT

Baja Russia 2022. Ekipa Kamena Rally Team rozpoczęła nowy sezon

Rajdy w Rosji

Kamena Rally Team rozpoczyna nowy sezon. Baja Russia to pierwsza runda Pucharu Świata i najbardziej wysunięty na północ kontynentu rajd w całym sezonie.

Trasa liczy ponad 600 kilometrów. To jednocześnie jedyny rajd, który jest rozgrywany na śniegu i lodzie.

Na liście zgłoszeń obejmującej 24 załogi są również Paweł Molgo i Maciej Marton (Ford F-150).

Najwyżej rozstawieni są obrońcy tytułu – Yazeed Al Rajhi i Michael Orr (Toyota Hilux).

Kamena Rally Team rozpoczyna nowy sezon

W sezonie 2022 Kamena Rally Team powalczy o najwyższe trofeum w Pucharze Świata rajdów terenowych cross-country w klasie T4. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz tegoroczne zmagania rozpoczęły się już 10 lutego w Rosji.

Baja Russia to pierwsza runda Pucharu Świata i najbardziej wysunięty na północ kontynentu rajd w całym sezonie. Trasa liczy ponad 600 kilometrów. To jednocześnie jedyny rajd, który jest rozgrywany na śniegu i lodzie. Zespoły obowiązują opony ze specjalnymi kolcami.

Przyzwyczailiśmy się do warunków na europejskich szlakach i takich imprez jak Italian Baja czy Baja Spain, ale uwielbiamy nowe wyzwania. Z niecierpliwością czekamy na start w Baja Russia wśród ośnieżonych, leśnych duktów – mówił przed startem w Rosji Tomasz Białkowski.

Start w Pucharze Świata wiąże się również ze sporymi modyfikacjami sprzętu. Białkowski i Baśkiewicz nadal pozostają zespołem fabrycznym Polaris Polska i wciąż będą się ścigać pojazdem RZR PRO XP, ale muszą go teraz przystosować do klasy FIA – T4.

Odcinki na rajdach Pucharu Świata są bardziej wymagające. Musimy się także dostosować do nowych norm bezpieczeństwa. Jest to związane ze zmianą baków paliwa i klatki bezpieczeństwa. Poza tym będzie nas teraz obowiązywał inny regulamin. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale mamy wokół siebie grono takich osób, z którymi wszystko nam się uda – wskazywał Dariusz Baśkiewicz.

Poprzedni sezon był dla Kameny bardzo intensywny i udany. W czasie 17 rajdów zespół aż 11-krotnie stawał na podium. Zdobył 4 mistrzowskie tytuły – w tym upragniony tytuł Mistrza Europy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button