Na drugi finał Wielkiego Szlema w grze podwójnej z udziałem Jana Zielińskiego musimy jeszcze poczekać.
W półfinale debla w Melbourne lepsi od naszego tenisisty i Luka Johnsona okazali się gospodarze Jason Kubler oraz Marc Polmans 2:6, 6:3, 3:6.
Dla polskiego tenisisty jest to drugi w karierze wielkoszlemowy półfinał po finale Australian Open 2023 z Hugo Nysem. Zieliński ma już deblowe zwycięstwo wielkoszlemowe, ale w mikście z Tajką Su Wei-Hsieh podczas AO w 2024 roku.
Wynik dzisiejszego pojedynku nie zmienia faktu, że za polsko-brytyjskim duetem znakomite dni. Półfinał turnieju wielkoszlemowego na samym początku współpracy, to świetny fundament na kolejne miesiące!
Australian Open junior
Na ćwierćfinale gry podwójnej występ w wielkoszlemowym Australian Open junior kończy Maja Pawelska.
O losach awansu do półfinału zadecydował super tie break. Ostatecznie Polka i Alyssa James z Jamajki uległy 2:6 6:3 5-10 Alexandrze Malovej i Alisie Terentyevej.
Australian Open Deaf Tennis Slam
Sara Twardowska z trenerem Bartkiem Olszewskim zameldowali się już w Melbourne.
Od piątku nasza reprezentantka będzie rywalizowała w Australian Open Deaf Tennis Slam. Dla Sary to drugi występ w Australii, debiut zaliczyła w zeszłym roku.



