ATP 250 w Metz – Zieliński i Nys obronili tytuł. Challenger ATP w Matsuyamie – Drzewiecki i Kolar pierwsi

Polscy tenisiści

Najwyżej rozstawiony debel Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako obronił tytuł w turnieju ATP Tour 250 w hali w Metz.

Para ta pokonała w finale Niemców Constantina Frantzena i Hendrika Jebensa 6:4, 6:4, w ciągu 72 minut.

W sobotnim finale gra była bardzo wyrównana przez siedem pierwszych gemów, rozgrywanych w zgodzie z regułą własnego podania. Jednak od tego momentu polsko-monakijski debel zapisał na swoim koncie pięć kolejnych gemów, wygrywając seta 6:4 i obejmując prowadzenie w drugim 2:0 z „breakiem” na koncie. I tę przewagę utrzymał do samego końca.

To drugie w tym roku zwycięstwo Janka i Hugo, po sukcesie w imprezie ATP Masters 1000 na kortach Foro Italico w Rzymie.

Zawodnik PZT Team po raz trzeci z rzędu był najlepszy w Metz, bowiem w 2021 roku wygrał tam w parze z Hubertem Hurkaczem, zdobywając wówczas swój pierwszy tytuł w cyklu ATP Tour..

Challenger ATP w Matsuyamie – Drzewiecki i Kolar najlepsi

Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) odniósł trzecie w sezonie zwycięstwo rangi ATP Challenger Tour. W sobotę tenisista PZT Team triumfował w imprezie z tego cyklu w japońskiej Matsuyamie, a jego partnerem był Czech Zdenek Kolar.

W sumie to był ósmy w zawodowej karierze deblowy triumf w imprezie rangi ATP Challenger Tour,

Polsko-czeski debel pokonał w finale Japończyków Toshihide Matsuiego i Kaito Uesugiego 6:3, 6:2.Obie pary od poczatku pewnie wygrywały swoje gemy, a kluczowe okazało się nie dając sobie nawzajem szans na przełamania. Dlatego kluczowy okazał się szósty gem, w którym polsko-czeski duet wykorzystał drugiego w nim „break pointa”.na 4:2 i do końca pierwszej partii utrzymał wywalczoną przewagę.

W drugim secie zaczęła się szybko rysować przewaga Karola i Zdenka, którzy zdobyli w nim dwa „breaki” w trzecim i piątym gemie, co pozwoliło im łatwo przypieczętować drugie wspólne zwycięstwo.

W tym roku Drzewiecki wszystkie trzy tytuły zdobył w challengerach ATP w parze z czeskimi zawodnikami. W czerwcu z Petrem Nouzą najpierw osiągnął finał w Bratysławie, a tydzień później triumfował z nim w Poznań Open na kortach Parku Tenisowego Olimpia Poznań. Natomiast w październiku razem z Kolarem zwyciężyli w Lizbonie.

Wcześniej, we wrześniu, Karoli zadebiutował w reprezentacji Polski w Pucharze Davisa. W meczu z Barbadosem na kortach Centrum Szkoleniowego PZT przy Akademii Tenisowa Tenis Kozerki zdobył zwycięski punkt na 3:0 razem z Janem Zielińskim (PZT Team).