POLSKA

Kolejne ataki na granicy. Agresywni migranci. Funkcjonariusz SG uderzony konarem drzewa w głowę. Uszkodzili też radiowozy

Granica polsko-białoruska

Na granicy polsko-białoruskiej 3 czerwca doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym ucierpiał funkcjonariusz Straży Granicznej.

Został raniony konarem drzewa w głowę i okolice oka.

Grupa cudzoziemców w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży podczas próby nielegalnego przekraczania granicy naszego kraju rzucała konarami drzew, strzelała z procy oraz rozpylała gaz w kierunku polskich patroli. Jeden z funkcjonariuszy Straży Granicznej został uderzony konarem drzewa w głowę w okolice oka. Został przewieziony do szpitala, w którym obecnie przebywa. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Od początku tego roku w atakach na polskie patrole ochraniające granicę polsko-białoruską zostało rannych w sumie 8 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Z ostatniej doby

3-4.06 na granicy z Białorusią odnotowano prawie 450 prób nielegalnego przedostania się do Polski. Za pomocnictwo zatrzymano 7 osób. Funkcjonariusze udzielili pomocy 2 cudzoziemcom. W kierunku polskich patroli rzucano konarami i kamieniami, rozpylano gaz. Ucierpiało dwóch funkcjonariuszy SG.

Agresywni migranci uszkodzili dwa samochody policji. Około godz. 05:30 w okolicach Białowieży Straż Graniczna wezwała funkcjonariuszy. Wówczas z Białorusi w kierunku radiowozów poleciały kamienie. W jednym pojeździe uszkodzono dach, a w drugim drzwi.

W ubiegłym tygodniu w Dubiczach Cerkiewnych migranci zaatakowali nożem żołnierza. Jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button