FESTIWALEKONCERTY

Ania Rusowicz, Dr Misio i Mgły dołączyli do Białystok New Pop Festival 2020 Online

Białystok New Pop Festival 2020

Ania Rusowicz, Dr Misio i Mgły zagrają podczas Białystok New Pop Festival 2020 Online.

Znamy też dokładne godziny koncertów online.

Znamy już wszystkich artystów, którzy w przyszły weekend, 11 i 12 lipca, wystąpią na Białystok New Pop Festival 2020 Online. Do ogłoszonych już wcześniej artystów: Krzysztofa Zalewskiego, Marii Peszek, duetu Karaś/Rogucki, Natalii Przybysz i Karoliny Czarneckiej dołączą Ania Rusowicz, Dr Misio pod wodzą Arka Jakubika i zespół Mgły.

Znamy też już dokładny rozkład jazdy. Festiwal zaczyna się o godz. 17 spotkaniami w newsroomie, z koncertami startujemy od godz. 17:30.

Białystok New Pop Festival 2020 online – program (fot. org.)

Białystok New Pop Festival rozbrzmi koncertami zgodnie z planem w weekend 11-12 lipca. Festiwal odbędzie się bez zmian w Pałacu Branickich, w plenerze, aby zachować zarówno jego oryginalny charakter oraz klimat, jak i miejsca pracy dla sztabu ludzi i podwykonawców przy nim pracujących. „Chcemy w ten sposób symbolicznie zwrócić uwagę na cały segment branży kulturalno-rozrywkowej, któremu pandemia pokrzyżowała plany zawodowe”.

Festiwal odbędzie się na żywo, ale bez udziału publiczności, z festiwalowiczami w internecie. Organizatorzy mają nadzieję dać chociaż namiastkę tego, co czekałoby na wszystkich gdyby nie Covid 19.

„Dlaczego online? Bo tęsknimy za muzyką na żywo! Bo artyści tęsknią za graniem na scenie! Bo miasta tęsknią za festiwalowiczami! Bo symbolicznie chcemy pokazać taki festiwal od kulis w naturalnych jego warunkach, bo chcemy dać pracę dziesiątkom osób, i w końcu bo tęsknimy za latem festiwalowym i znaną nam codziennością“- mówią organizatorzy.

Festiwal będzie można oglądać tylko na żywo, online, na newpop.pl.

Dostępne będą wersja bezpłatna podstawowa (streaming SD) oraz biletowana premium (full HD).

Bilety wsparcia na wersję premium kosztują od 20 zł, ale festiwalowicz może zdecydować o wyższej opłacie – 50% tej kwoty przekazywane jest artystom.

Koncerty, wywiady, backstage, czyli festiwal też „od kuchni”.

„Szykujemy prawdziwą ucztę. Dzięki nowym technologiom będzie możliwość uczestnictwa w festiwalu bez wychodzenia z domu, będzie można wirtualnie stanąć na scenie, pod sceną, poczuć się jak swoi mistrzowie. Będziecie mogli także skomentować występy czy zajrzeć na backstage. Spróbujemy pokazać, jak wygląda festiwal „od kuchni“ – dodają.

„To chyba pierwszy w tym roku festiwal, który odbędzie się w swoim pierwotnym miejscu i w prawdziwych, koncertowych warunkach. Wierzymy, że do nas dołączycie!

O artystach:

ANIA RUSOWICZ

Polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

Ostatnia płyta artystki zatytułowana „Przebudzenie” ukazała się na rynku pod koniec ubiegłego roku. Artystka tym razem swój album wyprodukowała sama. Zainspirowana podróżami, m.in. do Nowego Orleanu nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym klasycznym smakiem lat 60tych i 70tych. Tym razem Ania zaprosiła do współpracy instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo/funkowo/rockandrollowy w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy też Otisa Reddinga. Jak zawsze jest to sentymentalna podróż do lat 60/70, tych które można powiedzieć, że będą powracały i kojarzyły się z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi żyjącemu zgodnie z naturą.

MGŁY

Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią. Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem. Zespół powstał w 2014 w Warszawie z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy następnie zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. W kwietniu tego roku, światło dzienne ujrzał pierwszy album Mgieł “Samotna podróż do Arkadii”, który oscyluje na granicy stylów, między dream popem, indie rockiem, a szeroko pojętym rockiem alternatywnym. Można znaleźć na nim garść nieodłącznie kojarzącej się z zespołem melancholii, nieco psychodelicznego klimatu i dużo przestrzeni. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym.

DR MISIO

To męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski. Znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „KLER” ).

Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button