POLSKA

Andrzej Duda. Ustawa o 800 plus podpisana

Rodziny

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z 7 lipca 2023 roku o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

Na mocy nowelizacji wysokość świadczenia wychowawczego wzrośnie od 1 stycznia 2024 r. z kwoty 500 zł do 800 zł.

Zmiana wysokości pobieranego świadczenia wychowawczego nastąpi z urzędu, bez konieczności składania dodatkowego wniosku przez osobę pobierającą świadczenie.

– Potrzebujemy rozwoju Rzeczypospolitej, potrzebujemy rozwoju społecznego, demograficznego. Tym największym oparciem dla rozwoju jest rodzina – podkreślił prezydent.

– I nigdy nie mieliśmy wątpliwości – my, jako obóz polityczny, jako ludzie, którzy od lat zajmują się polityką w Rzeczypospolitej, że to właśnie rodzina wymaga szczególnego pietyzmu, szczególnego wsparcia ze strony państwa – dodał.

W uroczystości w Tarczynie wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, a także szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

– Od 1 stycznia 2024 roku świadczenie tzw. 500 plus staje się świadczeniem 800 plus – podkreślał Andrzej Duda. – Czy to jest dużo? Ja osobiście uważam, że to dużo. Bo jeżeli do tej pory było 500 zł, a teraz będzie 800 zł – to jest to 60 procentowy wzrost świadczenia – mówił.

Prezydent ocenił, że to realny wzrost wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci. – I za to z całego serca dziękuję Panu Premierowi, rządowi i wszystkim parlamentarzystom, którzy za tym świadczeniem głosowali – zaznaczył.

Program „Rodzina 500 plus”, realizowany od kwietnia 2016 r. Najpierw świadczenie przysługiwało na drugie i kolejne dziecko. Od 1 lipca 2019 r. rząd rozszerzył program i 500+ przysługuje na każde dziecko. Obecnie z programu korzysta blisko 7 mln dzieci.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button