KONCERTY

Andrea Bocelli na PGE Narodowym. Czy koncert przejdzie do historii? Nowy termin

Andrea Bocelli

Po szczecińskich Wałach Chrobrego i Stadionie Poznań, Andrea Bocelli wystąpi na największym stadionie w kraju – PGE Narodowym.

Już kilka dni przed przyjazdem tenora do Warszawy regulowane będzie nagłośnienie. Wszystko po to, aby brzmienie wielkiego tenora było równie doskonałe, co na poprzednich koncertach na otwartych arenach. Sprzęt użyty podczas tego wydarzenia przewyższać będzie skutecznością instalacje znane z koncertów rockowych. Nowa data występu Andrei Bocellego to 21 sierpnia 2021 roku.

Andrea Bocelli kocha sport, ale największą miłości darzy piłkę nożną. Może dlatego tak chętnie występuje na stadionach całego świata, na których panuje niesamowita atmosfera, a na otwartej przestrzeni zmieści się więcej osób niż w halach?

Ulubioną drużyną wokalisty, której kibicuje od wielu lat, jest Leicester City. Na tamtejszym stadionie koncertował już kilka razy, ale w samej Anglii nie tylko tam. Wielkie wydarzenie odbyło się dwa lata temu na słynnym Wembley, gdzie tenor zaśpiewał z Edem Sheeranem po raz pierwszy na żywo ich wspólny przebój „Perfect” przy szczelnie wypełnionych trybunach. Spektakularny sukces tenor odniósł kilka lat wcześniej na tej samej arenie, biorąc udział w charytatywnym koncercie poświęconym pamięci księżniczki Diany. Rok temu z kolei Andrea Bocelli wystąpił na Stadionie Narodowym w Pekinie, mogącym pomieścić ponad 90 tys. widzów. Włoski tenor w czasie swojej kariery śpiewał także na wielu innych arenach sportowych, m.in. w San Jose na Kostaryce, w Sao Paulo w Brazylii czy w Dublinie, Neapolu, Mediolanie, Moskwie, Melbourne i wielu innych miastach na całym świecie. Także w Polsce Andrea Bocelli występował już na stadionach Gwardii i Legii w Warszawie oraz Cracovii w Krakowie oraz we Wrocławiu, a także przed rokiem w stolicy Wielkopolski, gdzie na co dzień trenuje drużyna „Lecha” Poznań.

Widzowie ostatniego koncertu w Polsce byli pod wrażeniem rewelacyjnego nagłośnienia na stadionie. W wielu komentarzach, czasami wręcz z niedowierzaniem, zwracali uwagę na doskonałą jakość dźwięku, jaką udało się osiągnąć w Poznaniu. Podobnie było na Wałach Chrobrego w Szczecinie, gdzie dzięki ustawieniu siedmiu wież opóźniających, kilkaset tysięcy osób zgromadzonych na koncercie, świetnie usłyszało każdą nutę.

– Andrea Bocelli i jego ekipa są bardzo wyczuleni na brzmienia koncertowe i pilnują, aby nagłośnienie było na najwyższym poziomie. Zwłaszcza na otwartych arenach jest to bardzo ważne, aby złapać balans: w każdym miejscu dźwięki muszą być znakomicie słyszalne. Tak samo będzie za rok na Stadionie Narodowym w Warszawie. Już na tydzień przed wydarzeniem ustawimy cały sprzęt nagłośnieniowy, powiesimy odpowiednie dodatkowe głośniki, które przez kilka dni, aż do samego koncertu, będą sprawdzane niemal non stop. Wszystko po to, aby już sam koncert zabrzmiał tak pięknie jak nigdy. A o tym, że stadion można dobrze nagłośnić, dowiedzieli się wszyscy, którzy przed rokiem byli na występie Andrei Bocellego na Stadionie Poznań. To wydarzenie było przepiękne zarówno dźwiękowo jak i muzycznie – przypomina Marek Kurzawa z Prestige MJM.

System nagłośnieniowy użyty podczas koncertu Andrei Bocellego na przyszłorocznym koncercie na PGE Narodowym będzie instalowany na stadionie kilka dni z uwagi na dobór poprawnej pozycji wyznaczonej przez oprogramowanie predykcyjne.

W sumie na PGE Narodowym planuje się instalację około trzystu zestawów głośnikowych, pięć głównych punktów na scenie oraz pięć wież na płycie, a także dogłośnienie pola bliskiego i średniego przy scenie. Wszystkie mikrofony zastosowane do nagłośnienia orkiestry, instrumentów solowych oraz solistów wraz z maestro będą najwyższej klasy, takich marek jak Schoeps, AKG czy DPA w ilości przekraczającej 100 sztuk.

Koncert Andrei Bocellego zaplanowany za rok, 21 sierpnia 2021, odbędzie się po raz pierwszy na polskiej arenie narodowej. To wydarzenie ma szansę przejść do historii jako największy biletowany występ artysty klasycznego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button